Kwiaty-uśmieszki

  Zbliża się święto pracowników oświaty, więc wolontariusze z naszego gimnazjum wraz ze swoimi opiekunami wykonali kwiaty-uśmieszki, by podarować je nauczycielom z okazji ich święta. Uważamy, że należą się Im najwyższe wyrazy uznania za trudną pracę, za poświęcenie i serce.

WOLNTARIUSZE SPACERUJĄ PO LIPSKU

WOLNTARIUSZE SPACERUJĄ PO LIPSKU

  W piątkowe popołudnie wybraliśmy się poznać dokładniej historię Lipska. Naszą przewodniczką była rodowita mieszkanka miasteczka pani Krystyna Cieśluk. Spotkaliśmy się w parku przy pomniku „Zginęli za Polskę". Następnie przeszliśmy w miejsce, gdzie przed laty pobudowana była cerkiew (pozostały po niej tylko kamienie). Kolejnym miejscem był kopiec Wolności, tam usłyszeliśmy, jak kobiety fartuchami mozolnie usypywały ów kopiec. Dowiedzieliśmy się również, gdzie przed wojną były szkoły, gdzie odbywało się tajne nauczanie w czasie zawieruchy wojennej. Niesamowita historia dotyczyła Żydów, którzy również mieszkali w Lipsku. Ich tradycja mówiła, że przed wejściem do synagogi muszą wykąpać się w łaźni - oglądaliśmy to na starych fotografiach. A czy znacie legendy związane z Lipskiem? Była Baba Jaga, rzucająca uroki, drewniany krzyż, który w cudowny sposób „wygonił" z miasteczka chorobę. Wędrówka po Lipsku okazała się bardzo interesująca.

SZKOLNY WOLONTARIAT JUŻ DZIAŁA!

SZKOLNY WOLONTARIAT JUŻ DZIAŁA!

  Jesteśmy bardzo zadowoleni! Dopiero zaczęliśmy pracę w tym roku szkolnym, a już otrzymaliśmy wielkie podziękowania od rodziców dzieci ze Stowarzyszenia „Pomóż Sobie". 13 września wyjechaliśmy do stadniny koni w Żarnowie. Pomagaliśmy naszym podopiecznym ze stowarzyszenia podczas hipoterapii. Oprowadzaliśmy konie po ogrodzonym placu, wspólnie bawiliśmy się w różne gry i zabawy, pomogliśmy rodzicom w przygotowaniu ogniska. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale, uśmiech i radość nie schodziły z naszych twarzy.

ŚPIEWAMY!

  14 czerwca 2015r. wolontariusze wspomagali osoby niepełnosprawne podczas występów na Dni Lipska. Wspólnie z Ewą, Karoliną i Piotrkiem zaśpiewaliśmy różne piosenki Czerwonych Gitar, Golców, Arki Noego. Wszyscy bardzo przeżywaliśmy ten występ.
Udało się! Możemy być z siebie dumni!

Przy ognisku!

  31 maja 2015r. wolontariusze spotkali się z osobami niepełnosprawnymi przy ognisku na placu Straży Pożarnej w Lipsku. Strażacy opowiadali o swojej pracy, pokazali wozy i sprzęt strażacki. Mogliśmy wsiąść do środka samochodów i przejechać się nimi oraz polać wodą z węża strażackiego. Niektórzy zapragnęli bardziej poczuć się strażakami, nakładali kask na głowę i wsiadali za kierownicę wozu. Było wiele radości i śmiechu. Graliśmy też w piłkę siatkową i nożną. Po ciężkich zmaganiach ze smakiem zjedliśmy kiełbaski, upieczone przy ognisku i śpiewaliśmy piosenki przygotowane przez wolontariuszki – Kingę i Izę. Niedzielne popołudnie spędziliśmy bardzo przyjemnie!

Targi Ekonomii Społecznej

  W Augustowie 23 maja 2015r. odbyły się Targi Ekonomii Społecznej. Jako wolontariusze działający przy Stowarzyszeniu „Pomóż Sobie" w Lipsku zaprezentowaliśmy swoje wyroby na jednym ze stoisk na placu w Augustowie. Można było obejrzeć i zakupić wytwory wolontariuszy, którzy wspólnie z osobami niepełnosprawnymi pracowali przez cały rok. Zwiedzający targi spontanicznie nawiązywali rozmowę i zadawali wiele pytań na temat pracy wolontariuszy w stowarzyszeniu osób niepełnosprawnych. Godnie reprezentowała nas wolontariuszka Gimnazjum w Lipsku Ewelina Mazewska. Stowarzyszenie i opiekunowie wolontariatu serdecznie jej dziękują.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2280803

Ogląda nas

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.