WOLONTARIUSZE PRZED WIELKANOCĄ

  Gorący okres przedświąteczny to również intensywne działania wolontariuszy. W trakcie spotkań marcowych wykonywaliśmy świąteczne pocztówki dla Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Pomóż Sobie". Najwięcej jednak emocji było podczas tworzenia kolorowych jaj na stół wielkanocny. Oklejaliśmy styropianowe jajka elementami świątecznymi - zajączki, kurczaczki, bazie- następnie je lakierowaliśmy, osadzaliśmy na patykach i ozdabialiśmy kokardkami. Efekt był niesamowity.
  Pisaliśmy również wydmuszki prawdziwym rozgrzanym woskiem, zanurzaliśmy je w farbach, a wszystko to odbywało się pod profesjonalnym okiem p. Basi Tarasewicz na warsztatach w MGOK-u w Lipsku. Naprawdę nieźle nam to wyszło. Własnoręcznie wykonane pisanki przyozdobią nasze wielkanocne stoły.
Wolontariuszki, wędrując od jednej instytucji do drugiej, prezentowały swoje wytwory mieszkańcom Lipska. Wszyscy byli zachwyceni pracami młodzieży.

URODZINKI – WALENTYNKI

  Wolontariusze z naszej szkoły w niedzielne popołudnie 15 lutego 2015r. pomogli w zorganizowaniu zabawy urodzinowo - walentynkowej w Stowarzyszeniu „Pomóż Sobie" w Lipsku. Na uroczystości był płonący tort dla solenizantów, kartki z życzeniami, kwiaty-lizaki (wykonane przez wolontariuszy), baloniki i słodycze. Wspólnie zaśpiewaliśmy „100 lat". Później bawiliśmy się przy muzyce, ale był to również czas rywalizowania w różnych zabawach i grach, np. odgadywanie nazw przedmiotów znajdujących się w pojemnikach, próbowanie przez dotyk, smak, węch i nazywanie różnych produktów – sól, cukier, sok, kwasek cytrynowy, itp., dmuchanie na płonące świece, odgadywanie zagadek czy tańce z kotylionami i balonami.
  Wszyscy bawiliśmy się znakomicie. Dowodem na to są nasze uśmiechnięte buzie na zdjęciach.

ZABAWA CHOINKOWA 2015

  Jak co roku w Stowarzyszeniu „Pomóż Sobie" Osób Niepełnosprawnych w Lipsku odbyła się choinka dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz ich rodziców i opiekunów. W karnawałową niedzielę - 18. 01 2015 r. - wolontariusze udekorowali i przygotowali salę na przyjęcie gości. Podczas trwania balu uczestniczyli we wspólnej zabawie, przeprowadzili wiele konkursów, gier i pląsów przy muzyce, a w czasie wręczania przez Mikołaja prezentów wcielili się w rolę „elfów-pomocników. Po raz kolejny sprawiliśmy wiele radości przede wszystkim „ maluchom". Dla niektórych z nich jest to jedyna okazja uczestniczenia w zabawie poza domem i przebywania w gronie rówieśników. Do następnego spotkania!

W dzień Andrzeja wróżba to nadzieja

  Andrzejki to „wieczór wróżb w przeddzień imienin Andrzeja tradycyjnie połączony z zabawą urządzaną tego wieczoru". Święty Andrzej jest patronem Szkocji i Rosji, w Polsce pierwsza wzmianka o nim jest z roku 1557. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były dla niezamężnych dziewcząt (męskim odpowiednikiem były katarzynki).

Czytaj więcej: W dzień Andrzeja wróżba to nadzieja

WOLONTARIUSZE W AQUAPARKU

  19 października wolontariusze wraz z podopiecznymi Stowarzyszenia "Pomóż sobie" wybrali się do Aquaparku w Suwałkach. Wszyscy wspaniale bawili się w wodzie. Zjeżdżali na krętych zjeżdżalniach, pływali w rwącej rzece, relaksowali się w saunach i jacuzzi . Były to wspaniałe, niezapomniane chwile.

Hej! To my, Wolontariusze!

Hej! To my, Wolontariusze!

  Nasza grupa liczy ponad 30 ochotników – uczniów gimnazjum. Na pewno rozpoznacie nas na zdjęciach. Patrzcie uważnie! W nowym roku szkolnym zaczęliśmy już pracę. Nadal współpracujemy ze Stowarzyszeniem „Pomóż Sobie". To dla podopiecznych stowarzyszenia przygotowaliśmy upominki na imprezę urodzinową. Wykonaliśmy cukierki - kwiaty i torciki – pocztówki. Podczas wycinania i klejenia było wiele śmiech i pozytywnej energii. 28 września uczestniczyliśmy w urodzinach naszych kolegów. Wspólnie graliśmy w różne gry i zabawy, zajadaliśmy smaczne kanapki i oczywiście, jak na urodzinach bywa, częstowaliśmy się pysznym płonącym tortem. Nasze miny na zdjęciach same mówią za siebie – zabawa była wyśmienita!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2305055

Ogląda nas

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.