Hej! To my, Wolontariusze!

Hej! To my, Wolontariusze!

  Nasza grupa liczy ponad 30 ochotników – uczniów gimnazjum. Na pewno rozpoznacie nas na zdjęciach. Patrzcie uważnie! W nowym roku szkolnym zaczęliśmy już pracę. Nadal współpracujemy ze Stowarzyszeniem „Pomóż Sobie". To dla podopiecznych stowarzyszenia przygotowaliśmy upominki na imprezę urodzinową. Wykonaliśmy cukierki - kwiaty i torciki – pocztówki. Podczas wycinania i klejenia było wiele śmiech i pozytywnej energii. 28 września uczestniczyliśmy w urodzinach naszych kolegów. Wspólnie graliśmy w różne gry i zabawy, zajadaliśmy smaczne kanapki i oczywiście, jak na urodzinach bywa, częstowaliśmy się pysznym płonącym tortem. Nasze miny na zdjęciach same mówią za siebie – zabawa była wyśmienita!

Wolontariusze w przedszkolu

  W dniu Barbórki wolontariusze udali się do przedszkola i przedstawili inscenizację wierszy "Chory kotek", "Pan Hilary", i Rzepka" Juliana Tuwima. Nasi milusińscy z wielkim zainteresowaniem obejrzeli spektakl w wykonaniu gimnazjalistów.

Andrzejki 2013

Andrzejki 2013

  W końcu listopada nasi wolontariusze uatrakcyjnili Andrzejki osobom niepełnosprawnym w Stowarzyszeniu „Pomóż sobie".
Młodzież przedstawiła inscenizację wierszy „Pan Hilary", „Chory kotek", „Rzepka" Juliana Tuwima.
  Przebrania i maski wprowadziły baśniowy klimat występów. Publiczność oglądała z zaciekawieniem, reagowała śmiechem na humorystyczne sceny. Następnie Wróżki przeprowadziły wróżby andrzejkowe. Ustawianie butów polegało na tym, by wszyscy uczestnicy ustawili swoje buty w rzędzie. Który pantofelek pierwszy przekroczył próg sali, jego właściciel zazna miłości w życiu.

Czytaj więcej: Andrzejki 2013

Wolontariusze aktywnie działają

Wolontariusze aktywnie działają

  Dopiero minęły dwa miesiące od rozpoczęcia roku szkolnego, a nasi wolontariusze już mają „na swoim koncie" liczne działania.
Uczestniczyli w spotkaniu urodzinowym ze swoimi podopiecznymi w Stowarzyszeniu „Pomóż sobie". Były tam tańce i upominki. Wolontariusze wręczyli solenizantom własnoręcznie wykonane laurki i bukieciki z cukierków.
  Nasza młodzież wyjeżdżała też dwa razy z osobami niepełnosprawnymi na hipoterapię do Żarnowa. Tu była jazda konna i ognisko.
Wyjeżdżaliśmy też z osobami niepełnosprawnymi do Rajgrodu na łodzie i na basen do Aquaparku w Suwałkach.
  Wolontariusze pamiętali o dniu nauczyciela. Z tej okazji wykonali kwiaty z papieru, które wręczyli pedagogom na uroczystym apelu.
  Przed nami kolejne zadania, na które czekamy pełni zapału.

Opiekunowie

Wolontariusze już działają

  Wolontariusze już rozpoczęli pracę. W czasie wyjazdu na hipoterapię do Żarnowa opiekowali się osobami niepełnosprawnymi ze stowarzyszenia „Pomóż sobie”. Młodzi gimnazjaliści wykazali się odpowiedzialnością i cierpliwością. Sumiennie oprowadzali konie, w przyjaznej atmosferze, z uwagą słuchali i prowadzili rozmowy z naszymi podopiecznymi. Dopełnieniem udanej imprezy była ciepła wrześniowa pogoda.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435619

Ogląda nas

Odwiedza nas 162 gości oraz 0 użytkowników.