Bal choinkowy

  Pierwsza niedziela ferii zimowych to dla naszych wolontariuszy udział w choince Stowarzyszenia „Pomóż Sobie". W budynku Straży Pożarnej o godz. 13.00 rozpoczęliśmy zabawę. Byli tam podopieczni stowarzyszenia ze swoimi rodzicami oraz osoby ze stowarzyszenia z Dąbrowy Białostockiej. Tańczyliśmy w parach, w kółeczku, ustawialiśmy się w pociąg, wężyk. W przerwach między tańcami przeprowadzaliśmy gry, konkursy i zagadki. Na koniec balu choinkowego przyszedł Mikołaj, który rozdał paczki uczestnikom zabawy. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale!

WOLONTARIUSZE I WOŚP

  10 stycznia 2016 roku odbył się 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbierano pieniądze dla geriatrii i pediatrii, tym razem wyposażając oddziały podstawowe, co umożliwi zakup sprzętu dla większej ilości szpitali, także tych małych.
  Nasi wolontariusze aktywnie włączyli się w akcję. Założyli sztab, kwestowali na ulicach Lipska, prowadzili aukcję gadżetów WOŚP-u w MGOK-u w Lipsku, wystąpili w przedstawieniu jasełkowym dla publiczności zgromadzonej na aukcji.
  Dziękujemy naszej młodzieży za wspaniałe działanie, możemy się od nich uczyć niesamowitego zaangażowania i „ogromnego serca", którym dzielili się bezinteresownie ze wszystkimi!
  Wielki ukłon w ich kierunku!

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż!

  Wolontariusze wspólnie z dziećmi i ich rodzicami ze Stowarzyszenia „Pomóż Sobie" już od kilku tygodni spotykają się w MGOK-u w Lipsku na próbach jasełek bożonarodzeniowych.
  Uczymy się swoich ról, ustawienia na scenie, przygotowujemy stroje, rekwizyty, dekoracje. Jest to wspólna dobra zabawa, a jednocześnie wspaniała lekcja życia – pomagając innym, czerpiemy radość i zadowolenie.

  Jasełka przedstawimy 20 grudnia 2015r. na Wigilii Stowarzyszenia, a następnie 17 stycznia 2016r. na XVII Powiatowym Przeglądzie Widowisk Kolędniczych i Pastorałek.

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

  20 grudnia 2015r. odbyła się Wigilia w Stowarzyszeniu „Pomóż Sobie". Nasi wolontariusze bardzo aktywnie włączyli się w działania. Część osób przygotowała ozdoby-choinki na stoły wigilijne, inni pomogli dzieciom i rodzicom w jasełkach bożonarodzeniowych. Spektakl wypełniły kolędy, śpiewane przez dzieci, ich rodziców ze stowarzyszenia i wolontariuszy.
  O tym, jak wielką radością było wystawienie przedstawienia, świadczyły uśmiechy i pełne emocji twarze aktorów. Było pięknie i wzruszająco, oczy widzów zapełniały się łzami. Take występy niosą wszystkim same korzyści, jednoczą i uczą pokory.
  Wielkie podziękowania naszym wspaniałym WOLONTARIUSZOM Z GIMNAZJUM W LIPSKU!

AQUAPARK W SUWAŁKACH

IMG 2253  14 listopada wolontariusz wyjechali z osobami ze Stowarzyszenia „Pomóż Sobie" do aquaparku. Zabawa w wodzie wszystkim bardzo się podobała, każdy miał uśmiech na twarzy. Jednocześnie takie wyjazdy uczą wszystkich obowiązkowości i odpowiedzialności za drugą osobę, budują poczucie własnej wartości, co w dzisiejszych czasach jest bardzo potrzebne młodemu człowiekowi. Myślę, że była to dobra lekcja życia.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2436802

Ogląda nas

Odwiedza nas 153 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna