MISTERIUM BOŻONARODZENIOWE

  „Bądź zawsze blisko tych, których kochasz…”, „Ludzi powinno się lubić…”, „Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest…”- takie słowa wypowiadali wolontariusze w krótkim spektaklu podczas Wigilii w Stowarzyszeniu „Pomóż Sobie”. Było uroczyście i poważnie, ale też z radością, uśmiechami na twarzach i z wielkim wzruszeniem. Nasi wspaniali wolontariusze, którzy gotowi są zawsze do pomocy: Weronika Danilczyk, Ewa Chomiczewska, Asia Czygier, Dorota Prolejko, Iza Danilczyk, Asia Pawluczyk, Paweł Pawluczyk, Maciek Gałaszewski, Patrycja Borodziuk, Marta Boruch, Patrycja i Dorotka Godlewska, Ola i Maria Rokita. Dziękujemy pani Wioli Rokicie, która zawsze wspomaga nas, czuwając nad oprawą muzyczną spektaklu.  GRATULUJEMY WSPANIAŁEGO WYSTĘPU!

Wigila Stowarzyszenia "Pomóż sobie"

  17.12.2017 r. w M – GOK- u z okazji wigilii Stowarzyszenia ,,Pomóż sobie” zespół taneczny ,,Mała Pasja” zaprezentował się w dwóch tańcach świątecznych do piosenek: ,,Kochany panie Mikołaju” Majki Jeżowskiej i ,,Jingle Bell Rock” Glee Cast. Świąteczne ,,Mikołajki” prezentowały się znakomicie, wpasowując się w świąteczną atmosferę. 19.12. 2017 r. ,,Mała Pasja” uświetni również swoim występem gminną wigilię dla samotnych.

Andrzejki 2017

  26 listopada wolontariusze wzięli udział w andrzejkach Stowarzyszenia „Pomóż Sobie”. Wspólnie bawiliśmy się, tańczyliśmy i przedstawialiśmy śmieszne wiersze: „Samochwała”, „Pan Hilary”, „Warzywa”, „Kotek”. Tymi, którzy zadbali o dobrą zabawę, byli: Asia Pawluczyk (kotek), Patrycja Borodziuk (samochwała), Dobrusia Łuczyńska (kucharka), Patrycja Aleksiejczyk i Krzysiek Boguszewski (pan Hilary). Należy im się wielka pochwała!

Wolontariusze i działania przedświąteczne

  Przedświąteczny okres to dla nas wyjątkowy czas. Podejmujemy się szeregu działań, szczególnie pomocy Stowarzyszeniu „Pomóż Sobie”. Wykonaliśmy ok. 100 bombek z kolorowego brystolu-wycinaliśmy, kleiliśmy, dekorowaliśmy większymi i malutkimi elementami oraz wspólnie z podopiecznymi stowarzyszenia, a pod bacznym okiem twórczyni pani J.Ciwoniuk komponowaliśmy stroiki z jedliny – wszystko przeznaczone było na stoły wigilijne w stowarzyszeniu. Wykonaliśmy również ok. 100 kartek świątecznych (tym razem na Wigilię dla osób samotnych na prośbę MGOK-u w Lipsku). Dobrze, że nas wolontariuszy jest około 40-tu, więc poradziliśmy sobie z tym zadaniem.

Wolontariusze nie zawodzą

  Na co dzień nie oczekują żadnych pochwał ani splendorów. Wystarcza im uśmiech drugiej osoby. Pomagają starszym, dorosłym, dzieciom. 21 października 2017r. znów pomagali - opiekowali się podopiecznymi Stowarzyszenia „Pomóż Sobie” podczas wyjazdu do Aquaparku w Suwałkach. Sami również dobrze się bawili. Pozdrawiamy ich wszystkich!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2287366

Ogląda nas

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna