ZABAWA CHOINKOWA W STOWARZYSZENIU „POMÓŻ SOBIE"

  Karnawał to czas radości i rozrywki. Zarówno mali, jak i duzi czekają okazji, aby się zabawić! Dnia 28.01.2017r. w MGOK-u w Lipsku odbył się bal choinkowy, w którym uczestniczyli nasi wolontariusze. Czas upływał dzieciom na wesołej zabawie, były korowody, kółeczka, tańce i przeróżne gry (z kolorową chustą, balonikami-zwierzakami, malowaniem twarzy) przeprowadzone przez animatorki. Kulminacyjnym punktem balu było pojawienie się Świętego Mikołaja, który wręczył wszystkim zebranym prezenty. Uśmiechy i wypieki na twarzach dzieci potwierdziły, że impreza była bardzo udana!

Dobre uczynki

  W akcji wolontariatu najwięcej dobrych uczynków wykonali i na karteczkach wypisali nasi najmłodsi uczniowie. Wielkie czerwone serca otrzymały:

  • Biedronki z wychowawczynią p. Katarzyną
  • Motylki z wychowawczynią p. Bożeną
  • Pszczółki z wychowawczynią p. Anią
  • Klasa II c ze szkoły podstawowej

Gratulujemy! Pamiętajcie, akcja trwa do końca roku szkolnego !

Wolontariusze i „Maleńka miłość" do jasełek

  Przygotowaliśmy wspólnie z podopiecznymi Stowarzyszenia „Pomóż Sobie" jasełka bożonarodzeniowe. Próby odbywały się w wielkich emocjach. Dobieranie strojów, wykonywanie dekoracji przynosiły wiele radości i zabawy. W przygotowania włączyli się rodzice naszych kolegów i koleżanek-zbudowanie szopki, żłóbka, ogniska, pomoc w przystrojeniu piekła. 18 grudnia 2016 r. wystąpiliśmy na spotkaniu opłatkowym w MGOK-u w Lipsku. Publiczność była zachwycona przedstawieniem. W spektaklu wystąpili: Ewa Matuszewska, Karolina Smykowska, Piotrek Chomiczewski, Dorotka Godlewska, Marlenka Matuszewska, Patrycja Godlewska, Wojtek Panasewicz, Maciek Gałaszewski, jego bracia Adam, Oliwier i wolontariusze: Ewa, Kasia, 2 Asie, Dobrusia, Gabrysia, Kinga, Paulina, Agnieszka, Krzysiek. Podczas oglądania widowiska niejednemu widzowi zakręciła się łezka w oku! Gratulujemy występującym!

Wolontariusze i działania przedświąteczne

  Przedświąteczny okres to dla nas wyjątkowy czas. Podejmujemy się szeregu działań, szczególnie pomocy Stowarzyszeniu „Pomóż Sobie". Wykonaliśmy 100 kartek świątecznych, i 120 Mikołajów z kolorowego brystolu-wycinaliśmy, kleiliśmy, dekorowaliśmy większe i malutkie elementy. Dobrze, że nas wolontariuszy jest około 30-tu, więc poradziliśmy sobie. Kartki z życzeniami trafiły do dobroczyńców stowarzyszenia, a Mikołaje na stoły w Dzień Wigilii Stowarzyszenia.

ANDRZEJKI 2016

  20 listopada wolontariusze bawili się wspólnie z podopiecznymi ze Stowarzyszenia „Pomóż Sobie" na zabawie andrzejkowej. Były tańce w kółeczkach, parach, z balonami i serduszkami. Wróżyliśmy sobie, kto kim zostanie w przyszłości, jakie imię będzie miała przyszła/y ukochana/ukochany, czy znam odpowiedzi na dziwne pytania. Bawiliśmy się w kręgu w różne zabawy: „Stary niedźwiedź mocno śpi", „Mam chusteczkę haftowaną", „Baloniku mój malutki", "Taki mały, taki duży". Na koniec przy pizzy i smacznych ciastach śmialiśmy się i opowiadaliśmy ciekawe historie. Wszyscy bawili się wyśmienicie!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2281056

Ogląda nas

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna