Ośmiu Wspaniałych

  3 marca 2017 r. w Zespole Szkół Technicznych odbyły się eliminacje powiatowe w ramach XXIII Ogólnopolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych" (XVII edycja w powiecie augustowskim) zorganizowane przez Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Augustowie.
  Celem Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych" jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu.
W gronie 8 Wspaniałych znalazły się nasze uczennice z gimnazjum: Agnieszka Sztukowska i Paulina Zielepucha.
  Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą pracę w wolontariacie!

ZABAWA CHOINKOWA W STOWARZYSZENIU „POMÓŻ SOBIE"

  Karnawał to czas radości i rozrywki. Zarówno mali, jak i duzi czekają okazji, aby się zabawić! Dnia 28.01.2017r. w MGOK-u w Lipsku odbył się bal choinkowy, w którym uczestniczyli nasi wolontariusze. Czas upływał dzieciom na wesołej zabawie, były korowody, kółeczka, tańce i przeróżne gry (z kolorową chustą, balonikami-zwierzakami, malowaniem twarzy) przeprowadzone przez animatorki. Kulminacyjnym punktem balu było pojawienie się Świętego Mikołaja, który wręczył wszystkim zebranym prezenty. Uśmiechy i wypieki na twarzach dzieci potwierdziły, że impreza była bardzo udana!

Wolontariusze i działania przedświąteczne

  Przedświąteczny okres to dla nas wyjątkowy czas. Podejmujemy się szeregu działań, szczególnie pomocy Stowarzyszeniu „Pomóż Sobie". Wykonaliśmy 100 kartek świątecznych, i 120 Mikołajów z kolorowego brystolu-wycinaliśmy, kleiliśmy, dekorowaliśmy większe i malutkie elementy. Dobrze, że nas wolontariuszy jest około 30-tu, więc poradziliśmy sobie. Kartki z życzeniami trafiły do dobroczyńców stowarzyszenia, a Mikołaje na stoły w Dzień Wigilii Stowarzyszenia.

Dobre uczynki

  W akcji wolontariatu najwięcej dobrych uczynków wykonali i na karteczkach wypisali nasi najmłodsi uczniowie. Wielkie czerwone serca otrzymały:

  • Biedronki z wychowawczynią p. Katarzyną
  • Motylki z wychowawczynią p. Bożeną
  • Pszczółki z wychowawczynią p. Anią
  • Klasa II c ze szkoły podstawowej

Gratulujemy! Pamiętajcie, akcja trwa do końca roku szkolnego !

Wolontariusze i „Maleńka miłość" do jasełek

  Przygotowaliśmy wspólnie z podopiecznymi Stowarzyszenia „Pomóż Sobie" jasełka bożonarodzeniowe. Próby odbywały się w wielkich emocjach. Dobieranie strojów, wykonywanie dekoracji przynosiły wiele radości i zabawy. W przygotowania włączyli się rodzice naszych kolegów i koleżanek-zbudowanie szopki, żłóbka, ogniska, pomoc w przystrojeniu piekła. 18 grudnia 2016 r. wystąpiliśmy na spotkaniu opłatkowym w MGOK-u w Lipsku. Publiczność była zachwycona przedstawieniem. W spektaklu wystąpili: Ewa Matuszewska, Karolina Smykowska, Piotrek Chomiczewski, Dorotka Godlewska, Marlenka Matuszewska, Patrycja Godlewska, Wojtek Panasewicz, Maciek Gałaszewski, jego bracia Adam, Oliwier i wolontariusze: Ewa, Kasia, 2 Asie, Dobrusia, Gabrysia, Kinga, Paulina, Agnieszka, Krzysiek. Podczas oglądania widowiska niejednemu widzowi zakręciła się łezka w oku! Gratulujemy występującym!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2423441

Ogląda nas

Odwiedza nas 471 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna