Z PRZYMRUŻENIEM OKA

  Koniec listopada jest wyjątkowym czasem. Zbliżają się ANDRZEJKI! Czyli zabawa, wróżby i swawole!
  Nasze babcie nie świętowały andrzejek wspólnie z dziadkami. Chłopcy i dziewczęta bawili się osobno, zresztą zabawa ta miała również nieco inny charakter. Mniej w niej było śmiechu i radości, a więcej skupienia, magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Przez lata zwyczaje się zmieniły, teraz bawimy się wspólnie, wróżąc sobie nawzajem, łącząc te wróżby z konkursami i wesołą zabawą. Wszystko z przymrużeniem oka i "przecież to tylko zabawa".

Czytaj więcej: Z PRZYMRUŻENIEM OKA

Kwiaty-uśmieszki

  Zbliża się święto pracowników oświaty, więc wolontariusze z naszego gimnazjum wraz ze swoimi opiekunami wykonali kwiaty-uśmieszki, by podarować je nauczycielom z okazji ich święta. Uważamy, że należą się Im najwyższe wyrazy uznania za trudną pracę, za poświęcenie i serce.

SZKOLNY WOLONTARIAT JUŻ DZIAŁA!

SZKOLNY WOLONTARIAT JUŻ DZIAŁA!

  Jesteśmy bardzo zadowoleni! Dopiero zaczęliśmy pracę w tym roku szkolnym, a już otrzymaliśmy wielkie podziękowania od rodziców dzieci ze Stowarzyszenia „Pomóż Sobie". 13 września wyjechaliśmy do stadniny koni w Żarnowie. Pomagaliśmy naszym podopiecznym ze stowarzyszenia podczas hipoterapii. Oprowadzaliśmy konie po ogrodzonym placu, wspólnie bawiliśmy się w różne gry i zabawy, pomogliśmy rodzicom w przygotowaniu ogniska. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale, uśmiech i radość nie schodziły z naszych twarzy.

WOLNTARIUSZE SPACERUJĄ PO LIPSKU

WOLNTARIUSZE SPACERUJĄ PO LIPSKU

  W piątkowe popołudnie wybraliśmy się poznać dokładniej historię Lipska. Naszą przewodniczką była rodowita mieszkanka miasteczka pani Krystyna Cieśluk. Spotkaliśmy się w parku przy pomniku „Zginęli za Polskę". Następnie przeszliśmy w miejsce, gdzie przed laty pobudowana była cerkiew (pozostały po niej tylko kamienie). Kolejnym miejscem był kopiec Wolności, tam usłyszeliśmy, jak kobiety fartuchami mozolnie usypywały ów kopiec. Dowiedzieliśmy się również, gdzie przed wojną były szkoły, gdzie odbywało się tajne nauczanie w czasie zawieruchy wojennej. Niesamowita historia dotyczyła Żydów, którzy również mieszkali w Lipsku. Ich tradycja mówiła, że przed wejściem do synagogi muszą wykąpać się w łaźni - oglądaliśmy to na starych fotografiach. A czy znacie legendy związane z Lipskiem? Była Baba Jaga, rzucająca uroki, drewniany krzyż, który w cudowny sposób „wygonił" z miasteczka chorobę. Wędrówka po Lipsku okazała się bardzo interesująca.

ŚPIEWAMY!

  14 czerwca 2015r. wolontariusze wspomagali osoby niepełnosprawne podczas występów na Dni Lipska. Wspólnie z Ewą, Karoliną i Piotrkiem zaśpiewaliśmy różne piosenki Czerwonych Gitar, Golców, Arki Noego. Wszyscy bardzo przeżywaliśmy ten występ.
Udało się! Możemy być z siebie dumni!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2281769

Ogląda nas

Odwiedza nas 103 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna