ŚPIEWAMY!

  14 czerwca 2015r. wolontariusze wspomagali osoby niepełnosprawne podczas występów na Dni Lipska. Wspólnie z Ewą, Karoliną i Piotrkiem zaśpiewaliśmy różne piosenki Czerwonych Gitar, Golców, Arki Noego. Wszyscy bardzo przeżywaliśmy ten występ.
Udało się! Możemy być z siebie dumni!

Przy ognisku!

  31 maja 2015r. wolontariusze spotkali się z osobami niepełnosprawnymi przy ognisku na placu Straży Pożarnej w Lipsku. Strażacy opowiadali o swojej pracy, pokazali wozy i sprzęt strażacki. Mogliśmy wsiąść do środka samochodów i przejechać się nimi oraz polać wodą z węża strażackiego. Niektórzy zapragnęli bardziej poczuć się strażakami, nakładali kask na głowę i wsiadali za kierownicę wozu. Było wiele radości i śmiechu. Graliśmy też w piłkę siatkową i nożną. Po ciężkich zmaganiach ze smakiem zjedliśmy kiełbaski, upieczone przy ognisku i śpiewaliśmy piosenki przygotowane przez wolontariuszki – Kingę i Izę. Niedzielne popołudnie spędziliśmy bardzo przyjemnie!

WOLONTARIUSZE PRZED WIELKANOCĄ

  Gorący okres przedświąteczny to również intensywne działania wolontariuszy. W trakcie spotkań marcowych wykonywaliśmy świąteczne pocztówki dla Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Pomóż Sobie". Najwięcej jednak emocji było podczas tworzenia kolorowych jaj na stół wielkanocny. Oklejaliśmy styropianowe jajka elementami świątecznymi - zajączki, kurczaczki, bazie- następnie je lakierowaliśmy, osadzaliśmy na patykach i ozdabialiśmy kokardkami. Efekt był niesamowity.
  Pisaliśmy również wydmuszki prawdziwym rozgrzanym woskiem, zanurzaliśmy je w farbach, a wszystko to odbywało się pod profesjonalnym okiem p. Basi Tarasewicz na warsztatach w MGOK-u w Lipsku. Naprawdę nieźle nam to wyszło. Własnoręcznie wykonane pisanki przyozdobią nasze wielkanocne stoły.
Wolontariuszki, wędrując od jednej instytucji do drugiej, prezentowały swoje wytwory mieszkańcom Lipska. Wszyscy byli zachwyceni pracami młodzieży.

Targi Ekonomii Społecznej

  W Augustowie 23 maja 2015r. odbyły się Targi Ekonomii Społecznej. Jako wolontariusze działający przy Stowarzyszeniu „Pomóż Sobie" w Lipsku zaprezentowaliśmy swoje wyroby na jednym ze stoisk na placu w Augustowie. Można było obejrzeć i zakupić wytwory wolontariuszy, którzy wspólnie z osobami niepełnosprawnymi pracowali przez cały rok. Zwiedzający targi spontanicznie nawiązywali rozmowę i zadawali wiele pytań na temat pracy wolontariuszy w stowarzyszeniu osób niepełnosprawnych. Godnie reprezentowała nas wolontariuszka Gimnazjum w Lipsku Ewelina Mazewska. Stowarzyszenie i opiekunowie wolontariatu serdecznie jej dziękują.

URODZINKI – WALENTYNKI

  Wolontariusze z naszej szkoły w niedzielne popołudnie 15 lutego 2015r. pomogli w zorganizowaniu zabawy urodzinowo - walentynkowej w Stowarzyszeniu „Pomóż Sobie" w Lipsku. Na uroczystości był płonący tort dla solenizantów, kartki z życzeniami, kwiaty-lizaki (wykonane przez wolontariuszy), baloniki i słodycze. Wspólnie zaśpiewaliśmy „100 lat". Później bawiliśmy się przy muzyce, ale był to również czas rywalizowania w różnych zabawach i grach, np. odgadywanie nazw przedmiotów znajdujących się w pojemnikach, próbowanie przez dotyk, smak, węch i nazywanie różnych produktów – sól, cukier, sok, kwasek cytrynowy, itp., dmuchanie na płonące świece, odgadywanie zagadek czy tańce z kotylionami i balonami.
  Wszyscy bawiliśmy się znakomicie. Dowodem na to są nasze uśmiechnięte buzie na zdjęciach.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435858

Ogląda nas

Odwiedza nas 134 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna