NA POKAZIE MODY!

  Wiosną tego roku nasze wolontariuszki pod okiem twórczyń ludowych w MGOK-u w Lipsku wykonały sukienki, spódnice i bluzeczki. Praca ta odbywała się w ramach projektu „Nowy wątek w tkactwie tradycyjnym”.

  20 listopada 2018r. cztery uczennice z Gimnazjum w Lipsku (Beata Waszczuk, Mariola Krysiuk, Klaudia Hejko, Agata Tkaczuk) wzięły udział w pokazie tych własnoręcznie wykonanych strojów. Prezentacja odbyła się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku. Nasze dziewczyny pięknie prezentowały się wśród innych uczniów. Gratulujemy odwagi i wspaniałego zachowania!

opiekun wolontariatu Ewa Renkowska

Wolontariusze znów w działaniu

  28 października wyjechaliśmy z podopiecznymi Stowarzyszenia „Pomóż Sobie” do stadniny koni w Żarnowie. Konie to wspaniałe zwierzęta, łagodne i wrażliwe, można się przy nich poczuć bezpiecznie.

  4 listopada 2018r. znów pomagaliśmy - opiekowaliśmy się podopiecznymi Stowarzyszenia „Pomóż Sobie” podczas wyjazdu do Aquaparku w Suwałkach. Sami również dobrze się bawiliśmy.

WOLONTARIUSZE NA ZAJĘCIACH W PRZEDSZKOLU

  Wolontariuszki chętnie prowadzą zajęcia w przedszkolu. To obopólna korzyść – gimnazjaliści- trzecioklasiści poznają tajniki zawodu nauczyciela, emanują swoją aktywnością   i kreatywnością, a przedszkolacy dobrze bawią się i uczą nowych rzeczy od młodzieży. Gratulujemy pomysłowości w przeprowadzeniu zajęć przez młode „panie nauczycielki”!

Wielkanocny poranek

  Wolontariusze w przedświątecznych zabawnych konkursach umilali czas uczniom, nauczycielom i pracownikom różnych instytucji na terenie Lipska. Zabawa była przednia!

Wolontariusze i aktorstwo

  Sprawdziliśmy się też w MGOK –u w XIX Powiatowym  Przeglądzie  Widowisk  Kolędniczych i Pastorałek Lipsk 2018. Wolontariusze wspólnie z podopiecznymi Stowarzyszenia „Pomóż Sobie” przedstawili  widowisko „Idzie z nami Boże Dziecię”. Grupa kolędnicza wygłosiła przesłanie noworoczne o dobrej nowinie. Wystąpili: Przewodnik-Weronika Danilczyk, Anioł-Ewa Chomiczewska, Diabeł-Kacper Krzywicki, Śmierć-Iza Danilczyk, Herod-Gabrysia Czokało, Żydek-Rafał Radziwonowicz z Kozą-Asia Pawluczyk, dzieci: Dorotka i Patrycja Goglewskie, Marlenka Matuszewska, kolędy śpiewali: Karolina Smykowska, Piotrek Chomiczewski i Ewa Matuszewska. Scenariuszem i oprawą muzyczną zajęły się panie: Ewa Renkowska i Wioletta Rokita.

  Gratulujemy aktorom wspaniałego występu!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2421308

Ogląda nas

Odwiedza nas 399 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna