Wolontariusze znów w działaniu

  28 października wyjechaliśmy z podopiecznymi Stowarzyszenia „Pomóż Sobie” do stadniny koni w Żarnowie. Konie to wspaniałe zwierzęta, łagodne i wrażliwe, można się przy nich poczuć bezpiecznie.

  4 listopada 2018r. znów pomagaliśmy - opiekowaliśmy się podopiecznymi Stowarzyszenia „Pomóż Sobie” podczas wyjazdu do Aquaparku w Suwałkach. Sami również dobrze się bawiliśmy.

Wielkanocny poranek

  Wolontariusze w przedświątecznych zabawnych konkursach umilali czas uczniom, nauczycielom i pracownikom różnych instytucji na terenie Lipska. Zabawa była przednia!

Wolontariusze i aktorstwo

  Sprawdziliśmy się też w MGOK –u w XIX Powiatowym  Przeglądzie  Widowisk  Kolędniczych i Pastorałek Lipsk 2018. Wolontariusze wspólnie z podopiecznymi Stowarzyszenia „Pomóż Sobie” przedstawili  widowisko „Idzie z nami Boże Dziecię”. Grupa kolędnicza wygłosiła przesłanie noworoczne o dobrej nowinie. Wystąpili: Przewodnik-Weronika Danilczyk, Anioł-Ewa Chomiczewska, Diabeł-Kacper Krzywicki, Śmierć-Iza Danilczyk, Herod-Gabrysia Czokało, Żydek-Rafał Radziwonowicz z Kozą-Asia Pawluczyk, dzieci: Dorotka i Patrycja Goglewskie, Marlenka Matuszewska, kolędy śpiewali: Karolina Smykowska, Piotrek Chomiczewski i Ewa Matuszewska. Scenariuszem i oprawą muzyczną zajęły się panie: Ewa Renkowska i Wioletta Rokita.

  Gratulujemy aktorom wspaniałego występu!

WOLONTARIUSZE NA ZAJĘCIACH W PRZEDSZKOLU

  Wolontariuszki chętnie prowadzą zajęcia w przedszkolu. To obopólna korzyść – gimnazjaliści- trzecioklasiści poznają tajniki zawodu nauczyciela, emanują swoją aktywnością   i kreatywnością, a przedszkolacy dobrze bawią się i uczą nowych rzeczy od młodzieży. Gratulujemy pomysłowości w przeprowadzeniu zajęć przez młode „panie nauczycielki”!

WOLONTARIUSZE I WOŚP

  14 stycznia 2018 roku odbył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbierano pieniądze dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków, co umożliwi zakup sprzętu dla większej ilości szpitali, także tych małych.

  Nasi wolontariusze aktywnie włączyli się w akcję. Założyli sztab, kwestowali na ulicach Lipska, prowadzili aukcję gadżetów WOŚP-u w MGOK-u w Lipsku, wszystkim  proponowali gorącą grochówkę i kiełbaski.

  Dziękujemy naszej młodzieży za wspaniałe działanie, możemy się od nich uczyć niesamowitego zaangażowania i „ogromnego serca”, którym dzielili się bezinteresownie ze wszystkimi!

  Wielki ukłon w ich kierunku!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2304691

Ogląda nas

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna