Andrzejki 2013

Andrzejki 2013

  W końcu listopada nasi wolontariusze uatrakcyjnili Andrzejki osobom niepełnosprawnym w Stowarzyszeniu „Pomóż sobie".
Młodzież przedstawiła inscenizację wierszy „Pan Hilary", „Chory kotek", „Rzepka" Juliana Tuwima.
  Przebrania i maski wprowadziły baśniowy klimat występów. Publiczność oglądała z zaciekawieniem, reagowała śmiechem na humorystyczne sceny. Następnie Wróżki przeprowadziły wróżby andrzejkowe. Ustawianie butów polegało na tym, by wszyscy uczestnicy ustawili swoje buty w rzędzie. Który pantofelek pierwszy przekroczył próg sali, jego właściciel zazna miłości w życiu.

Czytaj więcej: Andrzejki 2013

Wolontariusze aktywnie działają

Wolontariusze aktywnie działają

  Dopiero minęły dwa miesiące od rozpoczęcia roku szkolnego, a nasi wolontariusze już mają „na swoim koncie" liczne działania.
Uczestniczyli w spotkaniu urodzinowym ze swoimi podopiecznymi w Stowarzyszeniu „Pomóż sobie". Były tam tańce i upominki. Wolontariusze wręczyli solenizantom własnoręcznie wykonane laurki i bukieciki z cukierków.
  Nasza młodzież wyjeżdżała też dwa razy z osobami niepełnosprawnymi na hipoterapię do Żarnowa. Tu była jazda konna i ognisko.
Wyjeżdżaliśmy też z osobami niepełnosprawnymi do Rajgrodu na łodzie i na basen do Aquaparku w Suwałkach.
  Wolontariusze pamiętali o dniu nauczyciela. Z tej okazji wykonali kwiaty z papieru, które wręczyli pedagogom na uroczystym apelu.
  Przed nami kolejne zadania, na które czekamy pełni zapału.

Opiekunowie

Wolontariusze już działają

  Wolontariusze już rozpoczęli pracę. W czasie wyjazdu na hipoterapię do Żarnowa opiekowali się osobami niepełnosprawnymi ze stowarzyszenia „Pomóż sobie”. Młodzi gimnazjaliści wykazali się odpowiedzialnością i cierpliwością. Sumiennie oprowadzali konie, w przyjaznej atmosferze, z uwagą słuchali i prowadzili rozmowy z naszymi podopiecznymi. Dopełnieniem udanej imprezy była ciepła wrześniowa pogoda.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2421438

Ogląda nas

Odwiedza nas 403 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna