Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

  W tym roku obchody DEN w naszej szkole były bardzo uroczyste. Ponieważ 14 października jest dla nauczycieli i uczniów dniem wolnym od zajęć, uroczystość odbyła się w piątek 11 października.

  Przepiękną akademię przygotowali uczniowie klasy szóstej pod kierunkiem pani Krystyny Bochenek oraz pani Wioletty Rokity. Mogliśmy podziwiać scenki o tematyce szkolnej oraz posłuchać pięknie wykonanych piosenek przekształconych ze znanych wszystkim pieśni biesiadnych. Można było też je zaśpiewać, gdyż ich słowa były wyświetlane na specjalnym ekranie.
  Akademię zaszczycili swą obecnością pani Burmistrz Lipska Małgorzata Cieśluk oraz przewodniczący Rady Miejskiej pan Jerzy Krysztopik, którzy nauczycielom oraz emerytom wręczyli piękne róże. Za pamięć i piękne słowa serdecznie dziękujemy.

Zakończenie roku szkolnego 2012/13

Zakończenie roku szkolnego 2012/13

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości zakończenie roku szkolnego.

Akcja zbierania nakrętek

ciasta- kl V  Już drugi rok dzieci z Przedszkola, ze Szkoły Podstawowej w Lipsku z opiekunkami: panią Katarzyną Zieziulewicz i panią Barbarą Aleksiejczyk oraz harcerze 6 LDHSG „Żubry" zbierali nakrętki dla Łukasza.

  W ciągu całego roku szklonego 2012/2013 do szkoły w Czerwonce, której uczniem jest Łukasz Lola, przekazaliśmy około 200 kilogramów plastikowych nakrętek ( ponad 20 worków o pojemności 120 litrów).

  Wspaniałą inicjatywą wykazały się uczennice klasy V. Oprócz nakrętek, dziewczęta postanowiły przekazać realną kwotę pieniędzy dla chorego chłopca.

 

Czytaj więcej: Akcja zbierania nakrętek

Wycieczka czterodniowa uczniów ZSS w Lipsku

  Na szkolną wycieczkę: Wieliczka – Kraków – Zakopane – Oświęcim pojechało 47 uczniów z klas IV-VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum. Wyjazd, zorganizowany przez biuro turystyczne" Wehikuł Podróży" w Augustowie odbył się w terminie 04-07 czerwca 2013r. Wycieczka okazała się bardzo udana pod każdym względem, a program był następujący.

Czytaj więcej: Wycieczka czterodniowa uczniów ZSS w Lipsku

Przedstawienie historyczne: „Husaria- chluba oręża polskiego"

  W czwartek 16 maja 2013 r. zarówno uczniowie szkoły podstawowej, jak i gimnazjum mieli możliwość obejrzenia zabawnego widowiska o treści historycznej. Grupa aktorów w strojach z różnych czasów prezentowała m.in. dawny taniec dworski oraz części garderoby i uzbrojenie dawnego wojska. Można było obejrzeć, a nawet poćwiczyć władanie kopią, mieczem i szablą. Ochotników nie brakowało. Młodzież poznała też wygląd i sposób walki husarii polskiej. Sposób prezentacji oraz dowcipne teksty prowadzących bardzo przypadły młodzieży do gustu. Widowisko nie tylko bawiło, ale też pozwoliło nam poznać zwyczaje i styl życia szlachty polskiej w dawnych wiekach.

Wizyta Księdza Biskupa

Wizyta Księdza Biskupa

  15 maja naszą szkołę odwiedził Biskup Ełcki Romuald Kamiński. Na 4 godzinie lekcyjnej Ks. Biskup spotkał się z uczniami, nauczycielami i pracownikami Zespołu Szkół Samorządowych. Na to spotkanie Klub Misyjny „Rafiki" przygotował bajkę pt. „Jak sól", która bardzo się naszemu Pasterzowi spodobała! Najwięcej wysiłku włożyliśmy jednak w przygotowanie filmu, w którym zaprezentowaliśmy, że nasza wiara nie jest martwa. Film nagrał i zmontował Maciej Protasiewicz z kl. 3a. Wielkie podziękowanie i uznanie Maciek! Przedstawienie i film powstały pod kierunkiem p. Agnieszki Boruch.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2305322

Ogląda nas

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.