Narodowy Dzień Zwycięstwa

WIELKANOC 2019

Tydzień z matematyką

  W dniach 18 – 22 marca w naszej szkole przeprowadzono szereg konkursów w ramach „Tygodnia z matematyką”. Rywalizowali w nich uczniowie klas 7 i 8 oraz 3 gimnazjum, łącznie 92 osoby, oraz wszyscy chętni z całej szkoły w konkursie „Kangur Matematyczny”. W poniedziałek 18 marca grupy uczniów zmagały się z zadaniami, które łączyły dziką przyrodę z matematyką. Rywalizacja w konkursie „Matematyka Dzika” wzbudziła wiele emocji, a zwycięzcy zostali nagrodzeni ocenami z matematyki.

Czytaj więcej: Tydzień z matematyką

Dzień Samorządności

  Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić. 21 marca organizatorem Pierwszego Dnia Wiosny, a tym samym Dnia Samorządności w naszej szkole był Samorząd Uczniowski.
W tym roku obchodziliśmy go w sposób urozmaicony, ciekawy i kolorowy. Głównym celem imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, wdrażanie do zdrowej rywalizacji oraz zniechęcenie uczniów klas starszych do wagarów, by Pierwszy Dzień Wiosny nie był postrzegany jako Dzień Wagarowicza.

Czytaj więcej: Dzień Samorządności

Baje, baje, bajanie!

Witold Vargas

  Słyszeliście kiedyś o Nocnicy, Dobrochoczym albo Bzionku? W te istoty wierzyli nasi słowiańscy przodkowie, a wiedzę o nich zebrał w „Bestiariuszu Słowiańskim” pisarz i ilustrator Witold Vargas, który przyjechał do Augustowa na prawdziwy maraton spotkań autorskich.
  11.04.2019 r. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie uczniowie klasy Va i IV c  naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Witoldem Vargasem. Vargas to znakomity gawędziarz, który porywa słuchaczy w świat swojej niezwykłej wyobraźni.

Czytaj więcej: Baje, baje, bajanie!

Dzień Kobiet

  „Szkolny Women Show” na Dzień Kobiet przygotowany przez Samorząd Uczniowski i wolontariuszy okazał się prawdziwym show. Pokaz mody znanego projektanta DIORA oraz taniec naszych chłopaków i „Małej Pasji” okazały się strzałem w dziesiątkę, a scenki na temat roli kobiety  i mężczyzny w codziennym życiu wywołały lawinę śmiechu.

Czytaj więcej: Dzień Kobiet

Statystyki

Odsłon artykułów:
2420688

Ogląda nas

Odwiedza nas 409 gości oraz 0 użytkowników.