Wycieczka czterodniowa uczniów ZSS w Lipsku

  Na szkolną wycieczkę: Wieliczka – Kraków – Zakopane – Oświęcim pojechało 47 uczniów z klas IV-VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum. Wyjazd, zorganizowany przez biuro turystyczne" Wehikuł Podróży" w Augustowie odbył się w terminie 04-07 czerwca 2013r. Wycieczka okazała się bardzo udana pod każdym względem, a program był następujący.

Czytaj więcej: Wycieczka czterodniowa uczniów ZSS w Lipsku

Przedstawienie historyczne: „Husaria- chluba oręża polskiego"

  W czwartek 16 maja 2013 r. zarówno uczniowie szkoły podstawowej, jak i gimnazjum mieli możliwość obejrzenia zabawnego widowiska o treści historycznej. Grupa aktorów w strojach z różnych czasów prezentowała m.in. dawny taniec dworski oraz części garderoby i uzbrojenie dawnego wojska. Można było obejrzeć, a nawet poćwiczyć władanie kopią, mieczem i szablą. Ochotników nie brakowało. Młodzież poznała też wygląd i sposób walki husarii polskiej. Sposób prezentacji oraz dowcipne teksty prowadzących bardzo przypadły młodzieży do gustu. Widowisko nie tylko bawiło, ale też pozwoliło nam poznać zwyczaje i styl życia szlachty polskiej w dawnych wiekach.

Wizyta Księdza Biskupa

Wizyta Księdza Biskupa

  15 maja naszą szkołę odwiedził Biskup Ełcki Romuald Kamiński. Na 4 godzinie lekcyjnej Ks. Biskup spotkał się z uczniami, nauczycielami i pracownikami Zespołu Szkół Samorządowych. Na to spotkanie Klub Misyjny „Rafiki" przygotował bajkę pt. „Jak sól", która bardzo się naszemu Pasterzowi spodobała! Najwięcej wysiłku włożyliśmy jednak w przygotowanie filmu, w którym zaprezentowaliśmy, że nasza wiara nie jest martwa. Film nagrał i zmontował Maciej Protasiewicz z kl. 3a. Wielkie podziękowanie i uznanie Maciek! Przedstawienie i film powstały pod kierunkiem p. Agnieszki Boruch.

150. rocznica Powstania Styczniowego

150. rocznica Powstania Styczniowego

  Czasem zastanawiamy się nad swoimi przodkami, jacy byli nasi dziadkowie, czym się zajmowali pradziadkowie? W czasie rocznic ważnych wydarzeń jest sposobność ku temu, aby cokolwiek sobie przypomnieć, czegoś się dowiedzieć i być może coś uświadomić. Taka właśnie myśl przyświecała tegorocznym obchodom rocznicy Powstania Styczniowego.

Czytaj więcej: 150. rocznica Powstania Styczniowego

Witaj, majowa jutrzenko!

Witaj, majowa jutrzenko!

  Z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji zwanej Majową uczniowie klasy I A oraz II C pod kierunkiem p. Krystyny Żabickiej oraz p. Wioletty Rokity przygotowali inscenizację pt. „Witaj, majowa jutrzenko!"
  Młodzież poznała okoliczności oraz patriotów, którzy przyczynili się do uchwalenia Konstytucji 3 maja, a także przypomniała sobie pieśni upamiętniające ten doniosły fakt historyczny. Ten sam montaż słowno-muzyczny uświetnił uroczystości w gminne w MGOK-u w dn. 3 maja.

"Brunetki, blondynki...", czyli Dzień Kobiet na wesoło

"Brunetki, blondynki..."

  Święto Kobiet  w ZSS w Lipsku obchodzono jak zwykle bardzo hucznie i wesoło. Męska część społeczności szkolnej stanęła na wysokości zadania i przygotowała kobietom i dziewczynom różne przyjemne niespodzianki.

Czytaj więcej: "Brunetki, blondynki...", czyli Dzień Kobiet na wesoło

Statystyki

Odsłon artykułów:
2437026

Ogląda nas

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.