Próbna ewakuacja

  29 listopada o godzinie 10:00 w budynku Zespołu Szkół Samorządowych pojawił się dym. Na drugim piętrze w pracowni komputerowej wybuchł pożar, który błyskawicznie się rozprzestrzeniał. Na całej południowej klatce schodowej czuć było swąd palących się plastików. Koniczna była natychmiastowa ewakuacja wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.  Kiedy wybrzmiały trzy dzwonki, klasy były już puste. Uczniowie pod eskortą nauczycieli sprawnie opuścili szkołę i udali się w bezpieczne miejsce, na salę gimnastyczną. Dwaj uczniowie doznali drobnych urazów i po udzieleniu pierwszej pomocy, wrócili do grupy. Po dynamicznej akcji strażaków udało się także odnaleźć zagubioną uczennicę, której nic się nie stało. Na szczęście była to tylko próbna ewakuacja, dzięki której wszyscy nauczyliśmy się, jak trzeba się zachować w obliczu zagrożenia pożarem. Za sprawnie zorganizowaną pomoc strażacy OSP Lipsk i OSP Bartniki otrzymali od uczniów zasłużone brawa. Obyśmy nigdy nie musieli brać udziału w realnej ewakuacji.

Żeby Polska była Polską

"Sztuką jest umierać dla ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze żyć dla niej."
Stefan Wyszyński

       
  94 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości . Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku w naszym zespole szkół uroczyście obchodziliśmy to wielkie święto.
  W piątek 9 listopada w szkole, a w niedzielę w miejscowym MGOK-u mogliśmy podziwiać montaż słowno-muzyczny pod tytułem "Żeby Polska była Polską" przygotowany przez uczniów klas I A i II C gimnazjum pod kierunkiem p. Wioletty Rokity i p. Elżbiety Bienasz.  Artyści  przedstawili nam najważniejsze fakty z bolesnej historii naszej ojczyzny, a przekaz słowny ubarwili pięknymi pieśniami patriotycznymi, które przecież są tak bliskie  sercu każdego Polaka.
  Święto Niepodległości to  piękne, radosne święto. To czas manifestowania przez Polaków swych uczuć patriotycznych. Uczniowie naszej szkoły z tego zadania wywiązali się celująco.

Podziękowanie

Lipsk, 07 listopada 2012 r.
 

 
 
 
 
 
Dyrekcja Zespołu Szkół Samorządowych w Lipsku
oraz uczniowie, nauczyciele i pracownicy
składają wyrazy podziękowania firmie
Sklep Spożywczo - Przemysłowy "Miś" Henryk Kozłowski w Lipsku
- Mecenasowi Wiedzy,
która w ramach kampanii społecznej CZYTAM, WIĘC WIEM zorganizowanej przez Kurier Poranny i Gazetę Współczesną
ufundowała Gimnazjum  im. Stefana Batorego w Lipsku
 pakiet prenumerat papierowych i elektronicznych Gazety Współczesnej na okres od listopada 2012 do stycznia 2013 roku.
Jesteśmy przekonani, że wszelkie działania,
mające na celu promocję czytelnictwa, przyczyniać się będą
do budowania otwartego na świat, oczytanego społeczeństwa.

                                Z poważaniem
                        Lech Łępicki - dyrektor ZSS w Lipsku

Akcja "Stop przemocy"

  Ze względu na bardzo częste  zachowania  agresywne  wśród młodych ludzi pedagog szkolny wraz ze szkolnymi zespołami profilaktycznymi zorganizował akcję „Stop przemocy”. Celem jej było uświadomienie dzieciom i młodzieży, jak niebezpieczne są zachowania, które zmierzają w kierunku przemocy. W przedszkolu i gimnazjum odbyło się spotkanie uczniów z policjantem, który przedstawił możliwe skutki zachowań agresywnych i konsekwencje takich  postępowań. W szkole podstawowej uczniowie obejrzeli  film o przemocy i  dyskutowali na ten temat. Następnie dzieci wykonały prace plastyczne o bezpiecznym zachowaniu i potępiły groźne czyny. Plakaty zostały umieszczone na korytarzach szkolnych. Wykonano też gazetki promujące właściwe zachowania młodego człowieka.
  Czas na walkę z przemocą w szkole, domu, na ulicy!

Dzień Nauczyciela 2012

    "...By czasu starczyło na wszystko,
    aby w sukcesy obrodziło,
    a to co dobre na lepsze się zmieniło..."

             
  12.10. 2012r. w ZSS w Lipsku odbył się uroczysty apel z okazji DEN, przygotowany przez samorządy uczniowskie obu szkół.  Odbiorcami serdecznych życzeń byli  nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji oraz emeryci . Uczniowie zabawiali wierszem, piosenką i dowcipem. Nie zabrakło również drobnych upominków  własnoręcznie wykonanych przez wolontariat i koło scrapowe.

Nowy rok szkolny

  3 września po wakacyjnej przerwie mury szkoły zapełniły się gwarem uczniów, dźwiękiem dzwonka. Wszyscy chętnie spotkali się na apelu w sali gimnastycznej, a następnie w klasach z wychowawcami.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2436771

Ogląda nas

Odwiedza nas 141 gości oraz 0 użytkowników.