Zakończenie roku szkolnego 2012/13

Zakończenie roku szkolnego 2012/13

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości zakończenie roku szkolnego.

Akcja zbierania nakrętek

ciasta- kl V  Już drugi rok dzieci z Przedszkola, ze Szkoły Podstawowej w Lipsku z opiekunkami: panią Katarzyną Zieziulewicz i panią Barbarą Aleksiejczyk oraz harcerze 6 LDHSG „Żubry" zbierali nakrętki dla Łukasza.

  W ciągu całego roku szklonego 2012/2013 do szkoły w Czerwonce, której uczniem jest Łukasz Lola, przekazaliśmy około 200 kilogramów plastikowych nakrętek ( ponad 20 worków o pojemności 120 litrów).

  Wspaniałą inicjatywą wykazały się uczennice klasy V. Oprócz nakrętek, dziewczęta postanowiły przekazać realną kwotę pieniędzy dla chorego chłopca.

 

Czytaj więcej: Akcja zbierania nakrętek

Przedstawienie historyczne: „Husaria- chluba oręża polskiego"

  W czwartek 16 maja 2013 r. zarówno uczniowie szkoły podstawowej, jak i gimnazjum mieli możliwość obejrzenia zabawnego widowiska o treści historycznej. Grupa aktorów w strojach z różnych czasów prezentowała m.in. dawny taniec dworski oraz części garderoby i uzbrojenie dawnego wojska. Można było obejrzeć, a nawet poćwiczyć władanie kopią, mieczem i szablą. Ochotników nie brakowało. Młodzież poznała też wygląd i sposób walki husarii polskiej. Sposób prezentacji oraz dowcipne teksty prowadzących bardzo przypadły młodzieży do gustu. Widowisko nie tylko bawiło, ale też pozwoliło nam poznać zwyczaje i styl życia szlachty polskiej w dawnych wiekach.

Wycieczka czterodniowa uczniów ZSS w Lipsku

  Na szkolną wycieczkę: Wieliczka – Kraków – Zakopane – Oświęcim pojechało 47 uczniów z klas IV-VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum. Wyjazd, zorganizowany przez biuro turystyczne" Wehikuł Podróży" w Augustowie odbył się w terminie 04-07 czerwca 2013r. Wycieczka okazała się bardzo udana pod każdym względem, a program był następujący.

Czytaj więcej: Wycieczka czterodniowa uczniów ZSS w Lipsku

Wizyta Księdza Biskupa

Wizyta Księdza Biskupa

  15 maja naszą szkołę odwiedził Biskup Ełcki Romuald Kamiński. Na 4 godzinie lekcyjnej Ks. Biskup spotkał się z uczniami, nauczycielami i pracownikami Zespołu Szkół Samorządowych. Na to spotkanie Klub Misyjny „Rafiki" przygotował bajkę pt. „Jak sól", która bardzo się naszemu Pasterzowi spodobała! Najwięcej wysiłku włożyliśmy jednak w przygotowanie filmu, w którym zaprezentowaliśmy, że nasza wiara nie jest martwa. Film nagrał i zmontował Maciej Protasiewicz z kl. 3a. Wielkie podziękowanie i uznanie Maciek! Przedstawienie i film powstały pod kierunkiem p. Agnieszki Boruch.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2281831

Ogląda nas

Odwiedza nas 93 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna