Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych

  Majowe święto w setną rocznicę odzyskania niepodległości to czas szczególny, więc postanowiliśmy je uczcić w oryginalny sposób. Pomysł udekorowania kopca pojawił się nagle,  natomiast koncepcja graficzna wymagała szerszych konsultacji. Kiedy już wiedzieliśmy, czego chcemy, przystąpiliśmy do zgromadzenia odpowiednich materiałów. Z pomocą przyszli nam rodzice, darowując na nasz projekt rolniczą folię do balotów, z której wykonaliśmy obrys orła.

Czytaj więcej: Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych

Dzień Samorządności w ZSS

  Dzień Samorządności świętowaliśmy tym razem pod hasłem: „Rok dla niepodległej”. Tak więc o ojczyźnie historycznie, śpiewnie, malarsko… Uczniowie uczestniczyli w konkursach plastycznych, konkursach pieśni patriotycznej, gdzie wykazali się nie tylko umiejętnościami wokalnymi, ale także, można by rzec, aktorskimi. Jury, oceniając występy, miało naprawdę trudne zadanie, by wyłonić zwycięzców.

Czytaj więcej: Dzień Samorządności w ZSS

Wizyta J. E. ks. bpa Jerzego Mazura

  We wtorek 20 marca gościliśmy w naszej szkole relikwie św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży oraz J. E. ks. bpa Jerzego Mazura. Po uroczystym apelu ruszyliśmy w marszu do Kościoła na uroczystą Mszę Świętą pod przewodnictwem Pasterza naszej diecezji. Apel przygotowali uczniowie kl. I - III szkoły podstawowej oraz młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

  Dziękujemy wszystkim zaangażowanym.

Z wizytą w Janowie!

  Uczniowie klas III gimnazjum już zaczęli intensywnie myśleć o wyborze szkoły średniej. Grupka uczniów z naszej szkoły została zaproszona do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie. Szkoła wywarła na nas wszystkich ogromne wrażenie. Nowoczesne maszyny rolnicze, którymi mogliśmy pokierować , oczywiście pod bacznym okiem instruktora. Prawo jazdy, które może wyrobić każdy, kto chce na terenie szkoły. Praktyczna nauka zajęć rolniczych, kucharza, kelnera, barmana, technika żywieniowego na wysokiej klasy sprzętach. To zrobiło wrażenie! Warto wszystko zobaczyć!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2281102

Ogląda nas

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna