„Czterdzieści lat minęło..."

„Czterdzieści lat minęło..."

  13. 10.2016r. świętowaliśmy nie tylko Dzień Edukacji Narodowej, ale także szczególny jubileusz istnienia szkoły w budynku, w którym do dzisiaj się mieści. Wspomnieniom nie było końca, a jest co wspominać- uroczysta inauguracja w 1976r. , ważne wydarzenia w ośmioklasowej szkole, powstanie gimnazjum, drużyny harcerskiej... O wszystkim nie dało się opowiedzieć, ale bardzo się staraliśmy zaprezentować zaproszonym gościom i naszym uczniom dorobek i historię naszej szkoły. I tu należy podkreślić zaangażowanie uczniów, nauczycieli i wszystkich, którzy pracowali, przygotowując tę ważną uroczystość.
  To było ogromne przedsięwzięcie, ale przecież święto niecodzienne. Nie zapomnieliśmy także o życzeniach dla wszystkich pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Całą uroczystość można by posumować cytatem z części artystycznej:

"Szkoła, ach ta szkoła! Cóż by bez niej wart ten świat?
Co tu kryć, co tu kryć. Nie można bez szkoły żyć.
Jeśliś jeszcze tego nie pojął brachu,
Toś jest kiep!"

Zostań Aniołem dla dziecka w szpitalu 2016

13879437 1852463511640670 295217013344171583 n  Akcja pisania Kartek - Wsparcia powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii.
Lęk, ból i niepewność to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Inicjatywa pisania kartek dla dzieci ma na celu wsparcie dziecka podczas leczenia.
  Dziecko będzie te kartki losować. Na oddziale onkologii jest duża rotacja. Dzieci otrzymują chemioterapię lub naświetlania. Wyjeżdżają do domu. Kolejne dziecko przyjeżdża na leczenie lub leczenie powikłań po chemioterapii. Dzieci leczą się bardzo długo, ale nie zawsze muszą przebywać przez cały czas w szpitalu. Mają przerwy i na te przerwy wyjeżdżają do domu. Nie wiemy, jakie dziecko wylosuję tę kartkę. Ale prośba jest taka, żeby się modlić za to dziecko, które kartę Państwa wylosuję. To taka anonimowa modlitwa, ale może dziecko się odezwie i wtedy modlitwa może zostać już bardziej konkretna, za konkretne dziecko.

Co trzeba zrobić?
Wszystko jest proste
  1. Trzeba przygotować kartkę (można ją zrobić własnoręcznie lub kupić)

  2. Zastanowić się do Kogo ma być adresowana (do dziewczynki czy chłopca)

  3. Napisać kilka słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, który leczy się na chorobę nowotworową (raka).
Co warto napisać? Że wszystko będzie dobrze, że spełnią się marzenia dziecka, że będzie zdrowy/zdrowa.
Kartka powinna być pozytywna, zachęcać i dawać siłę do walki. Można napisać kilka słów o sobie, co Anioł lubi, co warto zobaczyć i podać swój kontakt (może dziecko lub jego rodzic będą chcieli się skontaktować)

4. Wysłać kartkę na adres Grupa Rodziców "Gdy Liczy się Czas" ul. Nowy Świat 30a/6 20-418 Lublin.

  Akcja jest bezterminowa, jak niestety bezterminowe są zachorowania na raka wśród dzieci.
Pozdrawiamy Wszystkich bardzo serdecznie i dziękujemy za odzew.

  P.S. Dzieci jest dużo i żeby nikomu nie zabrakło kartek potrzebujemy wsparcia Prosimy o rozpowszechnianie informacji o akcji i zaangażowanie się w pisanie kartek. Dzieci czekają

W królestwie Dunajca

  W dniach 5-9 czerwca 37-osobowa grupa uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum wzięła udział w wycieczce szkolnej w Pieniny.
  Program wycieczki był bardzo bogaty i intensywny. Jednym z głównych punktów programu był spływ przełomem Dunajca, podczas którego można było podziwiać przepiękne widoki otaczających gór, a wśród nich Trzy Korony i Sokolicę. Czas umilały nam anegdoty opowiadane przez flisaków, a dodatkową atrakcją okazały się przypadkowe spotkania ze Słowakami i przebywanie w pobliżu granicy polsko-słowackiej. Tego samego dnia odbyliśmy spacer po Szczawnicy - znanym uzdrowisku, podczas którego możliwa była degustacja wody z tamtejszych źródeł leczniczych.

Czytaj więcej: W królestwie Dunajca

WYCIECZKA „PIENINY – KRÓLESTWO DUNAJCA"

  W dniach 6 - 9 czerwca 2016 r. odbędzie się wycieczka w Pieniny. Uczestniczy w niej łącznie 37 osób z klas IV –VI SP, I-III gimnazjum. Opiekunami wycieczki są p. Elżbieta Bielawska, p. Ewa Klepacka, p. Zbigniew Krzywicki, p. Wiesław Zakrzewski.
Opiekunowie przypominają uczniom i ich rodzicom o zabraniu ze sobą ważnej legitymacji szkolnej, stosownego ubrania (kurtka przeciwdeszczowa, ciepła bluza, wygodne buty, buty na zmianę), leków (jeśli są przyjmowane), kanapek na pierwszy dzień (w tym dniu będzie dopiero obiadokolacja). Wyjazd w dniu 6 czerwca 2016r. o godzinie 4:00 (rano) spod budynku szkoły. Zbiórka uczestników imprezy o godz. 3:50. Prosimy o punktualne przybycie.
  Planowany powrót w późnych godzinach wieczornych 9 czerwca 2016r.
  W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem szkoły, tel. 87 6423059.
  W załączeniu program wycieczki.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2436604

Ogląda nas

Odwiedza nas 145 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna