Wielkanoc 2014

wielkanoc kartka14

Walentynki 2014

  14 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości z okazji walentynek. Najpierw swoje umiejętności „W pokazie mody męskiej" zaprezentowali członkowie kółka teatralnego „Iskra" i koła muzycznego pod kierunkiem pań: K. Bochenek i W. Rokity. W trakcie zapowiedzi narratorów na czerwonym dywanie pojawiały się postacie: niemowlę – Ola Rokita, dziecko – Kinga Dobko, uczeń - Paulina Chodukiewicz, sportowiec – Klaudia Radziewicz, buntownik – Patrycja Hejdeman, młodzieniec – Laura Skardzińska, mąż – Laura Sztukowska.

Czytaj więcej: Walentynki 2014

95. rocznica odzyskania niepodległości w naszej szkole

95. rocznica odzyskania niepodległości

  Żyjemy niewątpliwie w ciekawych czasach, na naszych oczach dzieje się historia, rzeczywistość zmienia się w niewyobrażalnym tempie. Medialny szum zagłusza nas z każdej strony. W takich realiach ciężko odróżnić, co jest ważne i istotne od tego co ulotne i błahe. Okazuje się, że wiele jeszcze musimy się nauczyć, aby godnie obchodzić święta narodowe. Niepodległość nie może być pretekstem do awantur i incydentów. Szkoda, że w mediach dominują informacje o „incydentach i zadymach", a mało o rzeczywiście patriotycznych marszach. Jakoś nikt nie wspomina o setkach, a może i tysiącach pięknych akademii i uroczystości w szkołach, gdzie młode pokolenia kształtują swoje poczucie przynależności do określonej tradycji oraz ciekawej, ale skomplikowanej historii.

Czytaj więcej: 95. rocznica odzyskania niepodległości w naszej szkole

Poczty sztandarowe w Dniu Niepodległości

Poczty sztandarowe w Dniu Niepodległości

  Zwyczajem lat ubiegłych poczty sztandarowe ZSS w Lipsku brały udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości.
  11 listopada uczniowie brali udział we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny. Następnie wszyscy uczestnicy (orkiestra, harcerze, mieszkańcy i nasze poczty sztandarowe i flagowy) przemaszerowali pod pomnik „Zginęli za Polskę". Tu zostały złożone kwiaty przez delegacje poszczególnych instytucji naszego miasta.

Czytaj więcej: Poczty sztandarowe w Dniu Niepodległości

„Jak to Lipsk otrzymał prawa miejskie"

  W dn. 06.10.2013 r. miała miejsce uroczystość upamiętniająca 30. rocznicę odzyskania praw miejskich przez Lipsk. Uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział w obchodach tej rocznicy.

  O godzinie 12.00 w kościele parafialnym odbyła się uroczysta msza święta, po której uczestnicy akademii udali się pod pomnik „Zginęli za Polskę", by tam złożyć kwiaty. Dalsza część uroczystości miała miejsce w MGOK-u w Lipsku. Mieszkańcy miasta mieli okazję usłyszeć występ orkiestry OSP oraz podziwiać przepiękny śpiew chóru szkolnego „Tremolo" kierowanego przez panią Urszulę Bobrowską.

Czytaj więcej: „Jak to Lipsk otrzymał prawa miejskie"

Statystyki

Odsłon artykułów:
2165391

Ogląda nas

Odwiedza nas 105 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna