Szlak Piastowski

  10-13 czerwca odbyła się 4-dniowa wycieczka dla klas IV-VI szkoły podstawowej i uczniów gimnazjum. Z edukacyjnego wyjazdu skorzystało 44 dzieci.
  Na szlaku zwiedzaliśmy Poznań, Toruń, Gniezno, Osadę w Biskupinie, Muzeum Piernika, Muzeum Pierwszych Piastów, Muzeum Kolejki Wąskotorowej, Ostrów Lednicki, Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego, palmiarnię. Ciekawe zajęcia warsztatowe odbyły się w Toruńskim Muzeum Piernika, gdzie uczniowie poznali recepturę wypieku pierników i własnoręcznie wypiekli swoje oryginalne ciasteczka.
  Ta wyprawa to bardzo wartościowa i niezapomniana lekcja historii. Program wycieczki był dostosowany do potrzeb i oczekiwań grupy. Pogoda również dopisała, co było dodatkowym atutem wycieczki.

Zbieramy nakrętki - podsumowanie roku 2013/14

  Niemal w każdym domu utrwalił się już zwyczaj zbierania nakrętek. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję.
  Dziękujemy dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły, którzy nie tylko sami pamiętali o zbiórce, ale bardzo skutecznie zachęcali do niej uczniów, rodzinę i znajomych.
  Dziękujemy klasom I - III wraz z wychowawczyniami. Widzieliśmy Wasze zaangażowanie i ogromne torby nakrętek wnoszone z parteru na I piętro. :)
  Dziękujemy klasom IV - VI, które oprócz zbiórki były zaangażowane w pakowanie i transport.
  Serdecznie dziękujemy pani Ewie Białomyzy za odbieranie i przewożenie nakrętek do szkoły w Dąbrowie Białostockiej.
  Szczególne wyrazy uznania należą się również Laurze Skardzińskiej z klasy VI, za nawiązanie kontaktu ze schroniskiem dla zwierząt „Przytulisko Cyganowo" w Sejnach. Pomysł ten zrodził się w ramach pracy Samorządu Uczniowskiego. Dzięki Laurze gościliśmy w naszej szkole panią Krystynę- przedstawicielkę tego schroniska i przekazaliśmy zebrane nakrętki na utrzymanie ich podopiecznych.
  W sumie zebraliśmy około 30 dwudziestolitrowych worków. To naprawdę bardzo dużo.
  Życzymy gorących wakacji! Pijcie dużo wody i ... nie zapomnijcie zachować nakrętek, bo po wakacjach wracamy do zbiórki.
  Koordynatorkami akcji na terenie szkoły podstawowej były p. Barbara Aleksiejczyk i p. Ewa Parfieńczyk.

Walentynki 2014

  14 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości z okazji walentynek. Najpierw swoje umiejętności „W pokazie mody męskiej" zaprezentowali członkowie kółka teatralnego „Iskra" i koła muzycznego pod kierunkiem pań: K. Bochenek i W. Rokity. W trakcie zapowiedzi narratorów na czerwonym dywanie pojawiały się postacie: niemowlę – Ola Rokita, dziecko – Kinga Dobko, uczeń - Paulina Chodukiewicz, sportowiec – Klaudia Radziewicz, buntownik – Patrycja Hejdeman, młodzieniec – Laura Skardzińska, mąż – Laura Sztukowska.

Czytaj więcej: Walentynki 2014

Wielkanoc 2014

wielkanoc kartka14

Poczty sztandarowe w Dniu Niepodległości

Poczty sztandarowe w Dniu Niepodległości

  Zwyczajem lat ubiegłych poczty sztandarowe ZSS w Lipsku brały udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości.
  11 listopada uczniowie brali udział we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny. Następnie wszyscy uczestnicy (orkiestra, harcerze, mieszkańcy i nasze poczty sztandarowe i flagowy) przemaszerowali pod pomnik „Zginęli za Polskę". Tu zostały złożone kwiaty przez delegacje poszczególnych instytucji naszego miasta.

Czytaj więcej: Poczty sztandarowe w Dniu Niepodległości

Statystyki

Odsłon artykułów:
2420760

Ogląda nas

Odwiedza nas 448 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna