Walentynki 2014

  14 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości z okazji walentynek. Najpierw swoje umiejętności „W pokazie mody męskiej" zaprezentowali członkowie kółka teatralnego „Iskra" i koła muzycznego pod kierunkiem pań: K. Bochenek i W. Rokity. W trakcie zapowiedzi narratorów na czerwonym dywanie pojawiały się postacie: niemowlę – Ola Rokita, dziecko – Kinga Dobko, uczeń - Paulina Chodukiewicz, sportowiec – Klaudia Radziewicz, buntownik – Patrycja Hejdeman, młodzieniec – Laura Skardzińska, mąż – Laura Sztukowska.

Czytaj więcej: Walentynki 2014

Poczty sztandarowe w Dniu Niepodległości

Poczty sztandarowe w Dniu Niepodległości

  Zwyczajem lat ubiegłych poczty sztandarowe ZSS w Lipsku brały udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości.
  11 listopada uczniowie brali udział we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny. Następnie wszyscy uczestnicy (orkiestra, harcerze, mieszkańcy i nasze poczty sztandarowe i flagowy) przemaszerowali pod pomnik „Zginęli za Polskę". Tu zostały złożone kwiaty przez delegacje poszczególnych instytucji naszego miasta.

Czytaj więcej: Poczty sztandarowe w Dniu Niepodległości

„Jak to Lipsk otrzymał prawa miejskie"

  W dn. 06.10.2013 r. miała miejsce uroczystość upamiętniająca 30. rocznicę odzyskania praw miejskich przez Lipsk. Uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział w obchodach tej rocznicy.

  O godzinie 12.00 w kościele parafialnym odbyła się uroczysta msza święta, po której uczestnicy akademii udali się pod pomnik „Zginęli za Polskę", by tam złożyć kwiaty. Dalsza część uroczystości miała miejsce w MGOK-u w Lipsku. Mieszkańcy miasta mieli okazję usłyszeć występ orkiestry OSP oraz podziwiać przepiękny śpiew chóru szkolnego „Tremolo" kierowanego przez panią Urszulę Bobrowską.

Czytaj więcej: „Jak to Lipsk otrzymał prawa miejskie"

95. rocznica odzyskania niepodległości w naszej szkole

95. rocznica odzyskania niepodległości

  Żyjemy niewątpliwie w ciekawych czasach, na naszych oczach dzieje się historia, rzeczywistość zmienia się w niewyobrażalnym tempie. Medialny szum zagłusza nas z każdej strony. W takich realiach ciężko odróżnić, co jest ważne i istotne od tego co ulotne i błahe. Okazuje się, że wiele jeszcze musimy się nauczyć, aby godnie obchodzić święta narodowe. Niepodległość nie może być pretekstem do awantur i incydentów. Szkoda, że w mediach dominują informacje o „incydentach i zadymach", a mało o rzeczywiście patriotycznych marszach. Jakoś nikt nie wspomina o setkach, a może i tysiącach pięknych akademii i uroczystości w szkołach, gdzie młode pokolenia kształtują swoje poczucie przynależności do określonej tradycji oraz ciekawej, ale skomplikowanej historii.

Czytaj więcej: 95. rocznica odzyskania niepodległości w naszej szkole

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

  W tym roku obchody DEN w naszej szkole były bardzo uroczyste. Ponieważ 14 października jest dla nauczycieli i uczniów dniem wolnym od zajęć, uroczystość odbyła się w piątek 11 października.

  Przepiękną akademię przygotowali uczniowie klasy szóstej pod kierunkiem pani Krystyny Bochenek oraz pani Wioletty Rokity. Mogliśmy podziwiać scenki o tematyce szkolnej oraz posłuchać pięknie wykonanych piosenek przekształconych ze znanych wszystkim pieśni biesiadnych. Można było też je zaśpiewać, gdyż ich słowa były wyświetlane na specjalnym ekranie.
  Akademię zaszczycili swą obecnością pani Burmistrz Lipska Małgorzata Cieśluk oraz przewodniczący Rady Miejskiej pan Jerzy Krysztopik, którzy nauczycielom oraz emerytom wręczyli piękne róże. Za pamięć i piękne słowa serdecznie dziękujemy.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2286719

Ogląda nas

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna