95. rocznica odzyskania niepodległości w naszej szkole

95. rocznica odzyskania niepodległości

  Żyjemy niewątpliwie w ciekawych czasach, na naszych oczach dzieje się historia, rzeczywistość zmienia się w niewyobrażalnym tempie. Medialny szum zagłusza nas z każdej strony. W takich realiach ciężko odróżnić, co jest ważne i istotne od tego co ulotne i błahe. Okazuje się, że wiele jeszcze musimy się nauczyć, aby godnie obchodzić święta narodowe. Niepodległość nie może być pretekstem do awantur i incydentów. Szkoda, że w mediach dominują informacje o „incydentach i zadymach", a mało o rzeczywiście patriotycznych marszach. Jakoś nikt nie wspomina o setkach, a może i tysiącach pięknych akademii i uroczystości w szkołach, gdzie młode pokolenia kształtują swoje poczucie przynależności do określonej tradycji oraz ciekawej, ale skomplikowanej historii.

Czytaj więcej: 95. rocznica odzyskania niepodległości w naszej szkole

„Jak to Lipsk otrzymał prawa miejskie"

  W dn. 06.10.2013 r. miała miejsce uroczystość upamiętniająca 30. rocznicę odzyskania praw miejskich przez Lipsk. Uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział w obchodach tej rocznicy.

  O godzinie 12.00 w kościele parafialnym odbyła się uroczysta msza święta, po której uczestnicy akademii udali się pod pomnik „Zginęli za Polskę", by tam złożyć kwiaty. Dalsza część uroczystości miała miejsce w MGOK-u w Lipsku. Mieszkańcy miasta mieli okazję usłyszeć występ orkiestry OSP oraz podziwiać przepiękny śpiew chóru szkolnego „Tremolo" kierowanego przez panią Urszulę Bobrowską.

Czytaj więcej: „Jak to Lipsk otrzymał prawa miejskie"

Zakończenie roku szkolnego 2012/13

Zakończenie roku szkolnego 2012/13

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości zakończenie roku szkolnego.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

  W tym roku obchody DEN w naszej szkole były bardzo uroczyste. Ponieważ 14 października jest dla nauczycieli i uczniów dniem wolnym od zajęć, uroczystość odbyła się w piątek 11 października.

  Przepiękną akademię przygotowali uczniowie klasy szóstej pod kierunkiem pani Krystyny Bochenek oraz pani Wioletty Rokity. Mogliśmy podziwiać scenki o tematyce szkolnej oraz posłuchać pięknie wykonanych piosenek przekształconych ze znanych wszystkim pieśni biesiadnych. Można było też je zaśpiewać, gdyż ich słowa były wyświetlane na specjalnym ekranie.
  Akademię zaszczycili swą obecnością pani Burmistrz Lipska Małgorzata Cieśluk oraz przewodniczący Rady Miejskiej pan Jerzy Krysztopik, którzy nauczycielom oraz emerytom wręczyli piękne róże. Za pamięć i piękne słowa serdecznie dziękujemy.

Akcja zbierania nakrętek

ciasta- kl V  Już drugi rok dzieci z Przedszkola, ze Szkoły Podstawowej w Lipsku z opiekunkami: panią Katarzyną Zieziulewicz i panią Barbarą Aleksiejczyk oraz harcerze 6 LDHSG „Żubry" zbierali nakrętki dla Łukasza.

  W ciągu całego roku szklonego 2012/2013 do szkoły w Czerwonce, której uczniem jest Łukasz Lola, przekazaliśmy około 200 kilogramów plastikowych nakrętek ( ponad 20 worków o pojemności 120 litrów).

  Wspaniałą inicjatywą wykazały się uczennice klasy V. Oprócz nakrętek, dziewczęta postanowiły przekazać realną kwotę pieniędzy dla chorego chłopca.

 

Czytaj więcej: Akcja zbierania nakrętek

Statystyki

Odsłon artykułów:
2388082

Ogląda nas

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna