Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

  21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Aby włączyć się w obchody święta wystarczyło wykonać „życzliwą kartkę”, uśmiechnąć się i być uprzejmym dla innych. „Życzliwa poczta SU” dostarczyła liściki z życzeniami i pozdrowieniami pod wskazany adres.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Dąb Niepodległości

Tablica pamiątkowa

  08.11.2018 r. przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w wydarzeniu zasadzenia „Dębu Niepodległości” na pamiątkę pobytu w Lipsku Marszałka Józefa Piłsudskiego podczas Bitwy Niemeńskiej. Drzewo pamięci pobłogosławione przez Papieża Franciszka znalazło godne miejsce przy budynku LOLA,  ul. Szkolna 4. Inicjatorem tego przedsięwzięcia był  IPN  Oddział w Białymstoku. Przy tej okazji posadzono także 40 ze 100 lip niepodległościowych w gminie Lipsk. Następnie wszyscy uczestnicy wydarzenia  wysłuchali prelekcji  Jarosława Wasilewskiego historyka Oddziałowego Biura Badań Historycznych w Białymstoku na temat: „Walka o granice Polski w 1919 r”.

Teresa Sapieha

"Klasowa fotka" - konkurs

  Informujemy, że głosowanie w konkursie na "klasową fotkę" zostało zamknięte z powodu problemów technicznych.

SU

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  09.11.2018 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W montażu słowno – muzycznym ,,Pisk białego orła” wzięły udział klasy: VII, VIII a, VIII b i Ola Rokita z kl. V  b Szkoły Podstawowej w Lipsku oraz Klara Hejko  z kl. III A gimnazjum. Młodzi aktorzy wcielili się w role członków trzypokoleniowej wiejskiej rodziny mocno naznaczonej patriotyzmem, która podczas I wojny światowej przeżywa traumę – wymarsz ojca i jednego z synów na front. Symbolem wolnej Polski staje się BIAŁY ORZEŁ, którego głos – pisk, słyszalny w duszy Polaków, nie pozwala tracić nadziei na wolność. Fabuła jest mocno wzbogacona muzyką, która buduje nastrój i emocje za sprawą ilustracji muzycznej Legendy o Białym Orle.

Czytaj więcej: ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

"Szkolny Miss i Mister Grzeczności"

Regulamin konkursu „Szkolny Miss i Mister Grzeczności”

 Cel główny:

  • propagowanie zasad kulturalnego zachowania w sytuacjach dnia codziennego,
  •  rozwijanie sprawności komunikacyjnej uczniów.

Czytaj więcej: "Szkolny Miss i Mister Grzeczności"

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435732

Ogląda nas

Odwiedza nas 137 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna