Brązowy Kamerton

Brązowy Kamerton

  W dniach 26-28.10. 2018 r. w  Bydgoszczy po raz 38. odbył  się Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży. Jego organizatorami od lat są bydgoski Pałac Młodzieży oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Pałacu Młodzieży „Pałac”. To bardzo ważna impreza w świecie polskiej chóralistyki. Konkurs Chórów a Cappella to nie tylko największy, ale i najbardziej renomowany konkurs chóralny adresowany do dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej: Brązowy Kamerton

BOHATER ON

  Ogólnopolska kampania o tematyce historycznej „BohaterON” ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego poprzez wysłanie im kartek z życzeniami. Wolontariusze z Samorządem Uczniowskim ZSS w Lipsku włączyli się w tę akcję. Napisaliśmy ponad 300 kartek do powstańców, poznaliśmy ich losy, dowiedzieliśmy się o zdarzeniach z ich życia. To wspaniała lekcja wzmacniania poczucia tożsamości narodowej, krzewienia postaw patriotycznych i budowania wrażliwości młodego człowieka.

Dzień Uśmiechu

 

Nigdy nie żałuj uśmiechu
Uśmiech jest mową duszy
Gdy słowa nic nie pomogą
Uśmiech serca poruszy.

 

  W dniu 5 października 2018 roku, w naszej szkole panował wyjątkowo pogodny nastrój. Już od samego wejścia do szkoły uczniowie  otrzymywali wesołe, żółte buźki, które przyklejone do sweterków towarzyszyły im do końca dnia. Uczniowie tego dnia przyszli do szkoły ubrani w radosne żółte kolory. Niektórzy ubrali także jakiś garderobiany detal, którego zadaniem było wywołać uśmiech na twarzy innych.

Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy, aby uśmiech nigdy nie znikał z ich twarzy!

„Bo nauczyciel jest kapitanem…” - Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

"Bo nauczyciel jest kapitanem,
 co na okręcie dookoła świata
płynie wraz z nami przez szkolne lata."

  12 października 2018r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej.
  W tym dniu wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników szkoły. Przekazywali je uczniowie wraz z rodzicami oraz Rada Rodziców. Głównym punktem obchodów  była uroczysta akademia. Zgromadzili się na niej zaproszeni goście: Burmistrz Lipska, Pan Lech Łępicki, Proboszcz Parafii w Lipsku, ks. kan. Waldemar Sawicki, emerytowani pracownicy,  Dyrekcja oraz cała społeczność szkolna.

Czytaj więcej: „Bo nauczyciel jest kapitanem…” - Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

Jesienna dyskoteka

  26.09. 2018r. rozrywkową działalność rozpoczął Samorząd Uczniowski. Zaprosiliśmy w tym dniu uczniów kl. IV-VI oraz kl. VII,VIII, III G na dyskotekę jesienno-otrzęsinową. 

  W grupie pierwszej zabawę rozpoczęliśmy od przetestowania klas IV. Sprawdzaliśmy ich ogólną wiedzę o szkole.  Należało się popisać wiedzą o Samorządzie Uczniowskim, wykazać sprytem w tańcu i zdolnościami plastycznymi. Wszystkie trzy klasy poradziły sobie świetnie! Na koniec złożyli ślubowanie, po którym  zostali już pełnoprawnymi członkami starszej części społeczności uczniowskiej!

  Dyskotekowe tańce okazały się doskonałym lekiem na deszczową jesień.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435716

Ogląda nas

Odwiedza nas 133 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna