Dyskoteka szkolna

  5 czerwca 2019 r. odbyła się ostatnia dyskoteka w tym roku szkolnym. Mimo świadomości, że ostatnia, wszyscy bawili się wybornie. Już snute są plany, by w nowym roku szkolnym odbyła się kolejna. Kto wie? Może się uda!

Wioletta Rokita

Wycieczka szkolna „W poszukiwaniu bursztynów”

  W dniach 27-29 maja grupa 49 uczniów naszej szkoły uczestniczyła w  trzydniowej wycieczce, której głównym celem i założeniem było:

  • poznawanie kraju, środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii Litwy;
  • poszerzanie wiedzy z różnych dziedzin życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego.

W programie: spacer starówką Kowna, zwiedzanie  Pałangi z Muzeum Bursztynów i Pałacem Tyszkiewiczów, Kłajpedy z przeprawą promową na Mierzeję Kurońską, a tam Góra Czarownic, Muzeum Morskie i Delfinarium z pokazem tresury delfinów.
Wycieczka pełna wrażeń, ciekawych doświadczeń i udanych zakupów i miłych wspomnień.

T. Sapieha

SUKCES W DZIEDZINIE ORTOGRAFII

  24 maja nasi uczniowie wzięli udział w Powiatowym Konkursie „Walka z bykami”. Paweł Juchniewicz zdobył IV miejsce, znalazł się wśród 5 nagrodzonych laureatów. Warto wspomnieć, iż zdaniem jury wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom wiedzy ortograficznej. Zostali też wyróżnieni nagrodami książkowymi. Gratulujemy.

B. Mucha

Współpraca z klubem historycznym im. Armii Krajowej działającym przy II LO w Augustowie

  Od  dziesięciu już lat, nauczyciele ZSS w Lipsku współpracują z Klubem Historycznym działającym przy II LO w Augustowie, korzystając z oferty edukacyjnej, szkoleniowej, jak i konkursowej. Owocem tej współpracy są osiągnięcia naszych uczniów w konkursie – „Historia utrwalona na starej fotografii”.

Czytaj więcej: Współpraca z klubem historycznym im. Armii Krajowej działającym przy II LO w Augustowie

Narodowy Dzień Zwycięstwa

Statystyki

Odsłon artykułów:
2281888

Ogląda nas

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna