Wielkanoc 2017

Życzenia-Wielkanocne

Dzień Samorządności w ZSS

  21.03.17r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Samorządności. Dominowała tematyka przyrodnicza, ponieważ rok 2017 jest „Rokiem górnej Biebrzy".
  Dzień rozpoczął się apelem, na którym można było obejrzeć popisy artystyczne uczniów klas II- kl. II a zagrała melodię na fletach, natomiast II c zaprezentowała się w inscenizacji „Witaj, wiosno". Następnie odbyły się zajęcia w obu szkołach, w gimnazjum- artystyczne i muzyczne, natomiast w szkole podstawowej- warsztaty przyrodnicze. Wszyscy uczniowie obu szkół ponownie spotkali się na apelu o godz. 11. Mieliśmy możliwość obejrzenia prezentacji zwierzęcia lub ptaka mieszkańca Biebrzańskiego Parku Narodowego , które przygotowały klasy I- V. Klasy VI wystąpiły w pokazie mody ekologicznej. Następnie odbył się turniej „Kocham cię, Biebrzo". Rywalizowały w nim drużyny Łosi i Batalionów. Zawodnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą przyrodniczą, ale także umiejętnościami wokalnymi i sportowymi. Mogliśmy także oglądać popisy taneczne „Małej pasji". Dzień zakończył się meczem piłki ręcznej.
  I tu należą się podziękowania wszystkim, którzy pracowali nad przygotowaniem tego dnia. Przede wszystkim dziękujemy za wsparcie i objęcie patronatem Biebrzańskiemu Parkowi Narodowemu oraz Nadleśnictwu Płaska w Żylinach. Dziękujemy także kołu scrapowemu i pani Agnieszce Boruch, nauczycielom, którzy prowadzili zajęcia przyrodnicze, a także wszystkim przygotowującym prezentacje i występy.

Samorząd Uczniowski

Z życzeniami...

bn2016

„Czad i Ogień. Obudź czujność"

  10.01.2017 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie w ramach kampanii społecznej : " Czad i Ogień. Obudź czujność" przeprowadziła w naszej szkole spotkania edukacyjne we wszystkich grupach wiekowych. Celem tego programu było wzmocnienie świadomości społecznej o przyczynach i skutkach powstawania pożarów oraz zatruć tlenkiem węgla.

NIEBIAŃSKI FIGIEL

"W zgiełku tego świata brakuje radości.
Ciepło i miłość z Dzieciną zagości.
A to rzecz ważniejsza i radośniejsza,
Niż wielkie bogactwo i władza największa!
Niczym jest wszelkie na Ziemi rządzenie.
Więc czas już wielbić Boga z narodzeniem!"

  Uczniowie klas 3a i 3b, przygotowani przez swoje Panie Wychowawczynie- p. G. Leszkowicz i p. M. Rakus, przybliżyli nam istotę Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej: NIEBIAŃSKI FIGIEL

Statystyki

Odsłon artykułów:
2281616

Ogląda nas

Odwiedza nas 214 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna