21.03.2016 - Dzień Samorządności

  Pierwszy dzień wiosny, to - od wielu lat - w naszej szkole Dzień Samorządności.
  Głównym celem tego dnia jest udowodnienie, że szkoła to nie tylko ławki, lekcje i dzwonki. A także integracja!
  Realizację tego ostatniego celu w tym roku dało się zauważyć szczególnie. Na apelu rozpoczynającym dzień większość uczniów kl. IV-VI i gimnazjum zatańczyła taniec integracyjny „Belgijka". Uczniowie kl. I uczestniczący w zajęciach rytmicznych, zaprezentowali układ ruchowy do uwertury Tytusa Wojnowicza. Dzięki tańczącym (przygotowanym przez panią W. Rokita) – w dobrych humorach rozeszliśmy się do zaplanowanych wcześniej działań.

Czytaj więcej: 21.03.2016 - Dzień Samorządności

WIELKANOC 2016

wielkanoc2016 zss

Maraton Pisania Listów

  Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Lipsku włączyły się w V Powiatowy Maraton Pisania Listów Amnesty International 2015 w sprawie zagrożonych osób z różnych krajów.
  W tym roku udzielamy pomocy Muhammadowi Bekzhanowowi, redaktorowi naczelnemu zakazanej gazety opozycyjnej w Uzbekistanie. Za przestępstwo „przeciwko państwu" został skazany na długie lata więzienia. W listach wzywamy Prezydenta Uzbekistanu do zwolnienia Muhammada i zbadania sprawy tortur, których doświadczył.
  Wiele wcześniejszych akcji Amnesty International dało wolność niesłusznie osadzonym w więzieniach. Mamy nadzieję, że choć w niewielkim stopniu, ale przyczynimy się do sprawiedliwości na świecie.

Podsumowanie śródroczne wyników nauczania uczniów ZSS w Lipsku

  Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami podsumowującymi osiągnięcia, sukcesy oraz wyniki nauczania uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w pierwszym półroczu r. szk. 2015/2016.

Zostaliśmy św. Mikołajem...

Zostaliśmy św. Mikołajem...

  A przynajmniej - bardzo staraliśmy się nim zostać! Odpowiedzieliśmy na prośbę Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 3 z Augustowa i zorganizowaliśmy zbiórkę przyborów szkolnych, słodyczy i kosmetyków. Wszystkie zebrane przez nas skarby trafią do świątecznych paczek dla dziewięciu podopiecznych Ośrodka. Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy zechcieli wspomóc nasza akcję! Zbiórkę nadzorowali: w szkole podstawowej - Samorząd Uczniowski, w gimnazjum - Wolontariusze. Nad wszystkimi zaś czuwała pani pedagog.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2297807

Ogląda nas

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna