Maraton Pisania Listów

  Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Lipsku włączyły się w V Powiatowy Maraton Pisania Listów Amnesty International 2015 w sprawie zagrożonych osób z różnych krajów.
  W tym roku udzielamy pomocy Muhammadowi Bekzhanowowi, redaktorowi naczelnemu zakazanej gazety opozycyjnej w Uzbekistanie. Za przestępstwo „przeciwko państwu" został skazany na długie lata więzienia. W listach wzywamy Prezydenta Uzbekistanu do zwolnienia Muhammada i zbadania sprawy tortur, których doświadczył.
  Wiele wcześniejszych akcji Amnesty International dało wolność niesłusznie osadzonym w więzieniach. Mamy nadzieję, że choć w niewielkim stopniu, ale przyczynimy się do sprawiedliwości na świecie.

Zostaliśmy św. Mikołajem...

Zostaliśmy św. Mikołajem...

  A przynajmniej - bardzo staraliśmy się nim zostać! Odpowiedzieliśmy na prośbę Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 3 z Augustowa i zorganizowaliśmy zbiórkę przyborów szkolnych, słodyczy i kosmetyków. Wszystkie zebrane przez nas skarby trafią do świątecznych paczek dla dziewięciu podopiecznych Ośrodka. Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy zechcieli wspomóc nasza akcję! Zbiórkę nadzorowali: w szkole podstawowej - Samorząd Uczniowski, w gimnazjum - Wolontariusze. Nad wszystkimi zaś czuwała pani pedagog.

Współcześnie o patriotyzmie

  Pod takim hasłem w dniu 12 listopada 2015 roku w Zespole Szkół Samorządowych w Lipsku odbyła się konferencja patriotyczno-wychowawcza. Zorganizowana ona została przez Dyrektora ZSS i Burmistrza Lipska we współpracy z Podlaskim Kuratorem Oświaty, Komendą Chorągwi ZHP w Białymstoku, Podlaskim Stowarzyszeniem Pamięci Zesłańców Sybiru oraz Podlaską Rodziną Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej.

Czytaj więcej: Współcześnie o patriotyzmie

Akademia Podróżowania

  Zapraszamy na niecodzienną lekcję podróży po Antarktydzie, którą poprowadzi podróżnik Piotr Horzela. Zajęcia odbędą się w dniu 25 listopada w MGOK w Lipsku w trzech grupach wiekowych.

BRĄZOWY KAMERTON CHÓRU TREMOLO

  Gmina Lipsk jest niewielka , liczy ok. 5 tys. mieszkańców, nasza szkoła to tylko 439 uczniów, a szkolny chór prowadzony przez Panią Urszulę Bobrowską jest „wielki" i wyjątkowy. Od wielu lat chórzyści zawsze wracają z Bydgoszczy z nagrodą i tym razem też nie zawiedli.
  25 października 2015 r. na XXXV OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE CHÓRÓW A CAPPELLA DZIECI I MŁODZIEŻY W BYDGOSZCZY chór Tremolo zdobył BRĄZOWY KAMERTON. Jest czym się pochwalić, gdyż rywalizowały ze sobą chóry z całej Polski. Komisja oceniająca występy stwierdziła, że poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Podczas przesłuchań i na koncercie galowym nasi chórzyści wspaniale prezentowali się na scenie Filharmonii Bydgoskiej. Koncert galowy to wyjątkowe widowisko: połączenie tańca, chóralnego śpiewu i teatru. Widzowie wyrażali swój podziw i podziękowanie, bijąc brawa na stojąco. Organizatorzy konkursu zapewnili również wszystkim uczestnikom wspaniałą zabawę połączoną z tańcem, graniem i śpiewem na pikniku chóralnym w filharmonii. Nasza młodzież bawiła się wspaniale. Pobyt w Bydgoszczy był niesamowitym przeżyciem kulturalnym. Udowodnił, że dzięki systematycznej i ciężkiej pracy można osiągnąć bardzo wiele.
  Wielkie gratulacje składamy Pani dyrygent Urszuli Bobrowskiej i naszym młodym artystom.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2167568

Ogląda nas

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna