Śpiewały po angielsku i po rosyjsku

  10 czerwca uczennice naszego Zespołu Szkół brały udział w I Festiwalu Piosenki Angielskiej i Rosyjskiej w Dąbrowie Bł. Piosenki angielskie zaprezentowały: Klaudia Hejko (kl. V) – „Trouble is a friend"oraz Katarzyna Krzywicka (kl. IB)
i Agnieszka Bądzińska ( kl. IIIA) –„Hallelujah".
Piosenki rosyjskie zaśpiewały: Ewa Chomiczewska (kl. VIb) – „Миллион аллых роз" oraz Klaudia Radziewicz i Kinga Dobko (kl.IB) - „Знаешь ли ты". Uczestniczki festiwalu otrzymały pamiątkowe kubki.
17 czerwca Agnieszka i Kasia godnie reprezentwały nasze gimnazjum
w II Międzynarodowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej w Dąbrowie Białostockiej, gdzie konkurowały nie tylko z przedstawicielami licznych gimnazjów, ale również z licealistami.a swój występ otrzymały upominki i dyplomy.

Nieprzerwanie zbieramy nakrętki :-)

WP 20150611 001  Z końcem roku szkolnego 2014/15 podsumowujemy tegoroczną zbiórkę nakrętek przeznaczonych na pomoc niepełnosprawnym z Dąbrowy Białostockiej. Serdecznie dziękujemy pani Ewie Białomyzy, która co miesiąc przewoziła je z Lipska do Dąbrowy, a było tego sporo, ponieważ w tym roku zebraliśmy aż 21 worków! Dziękujemy wszystkim włączającym się w tę zbiórkę. Wydaje się, że stało się to dobrym obyczajem większości naszych domów. Mamy nadzieję, że w czasie wakacji nakrętki również nie powędrują do kosza, a po wakacjach - trafią do potrzebujących.

  Koordynatorką akcji była Barbara Aleksiejczyk.

Dzień Europy 2015

  W dniu 11.05.2015r., w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Europy. Był to drugi etap podróży, tym razem, po krajach Europy zachodniej. Pierwszym państwem były Niemcy. Tu spotkaliśmy znakomitych kompozytorów: Jana Sebastiana Bacha (Kacper Buraczyk )oraz Ludwiga van Beethovena ( Rafał Radziewicz ). Pojawił się również sam wielki Einstein ( Kacper Krzywicki ).Obejrzeliśmy też scenkę z bajki pt. "Czerwony Kapturek" (Jakub Jabłoński, Kinga Kasjan). W Bawarii zobaczyliśmy występ króla jodłowania Franzla Langa (Jakub Jabłoński).

Czytaj więcej: Dzień Europy 2015

„Działalność misyjna w Kościele"

  Tak brzmiał tytuł konkursu plastycznego, który zorganizowała Caritas Diecezji Ełckiej i Wydział Katechetyczny Ełckiej Kurii Diecezjalnej. Na ten konkurs wysłaliśmy 9 prac i 6 z nich otrzymało nagrody! Weronika Krzywicka została laureatką I miejsca w kategorii klas I-III. Wyróżnienia za oryginalne prace przestrzenne otrzymali Marta Boruch z kl. Ib i Mateusz Boruch z kl. IVa. Na konkurs w kategorii szkół gimnazjalnych wysłaliśmy 3 prace i wszystkie zostały zauważone! To nasze uczennice zdobyły 3 pierwsze miejsca! Justyna Sadowniczyk z kl.3A- I miejsce, Klaudia Radziewicz z kl. IA- II miejsce, natomiast Kinga Dobko z kl. Ib- III miejsce. Gratulacje! Nagrody zostały wręczone 30 maja 2015r. podczas Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego w Ełku. Uczniów do konkursu przygotowała p. Agnieszka Boruch.

SWOJE ZNAMY I CHWALIMY

  20. marca 2015r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Samorządności. W ten sposób już od wielu lat witamy wiosnę.
Rozpoczęliśmy o godz. 8.00 krótkim porannym apelem, podczas którego „Mała Pasja"- czyli zespół taneczny działający w SP wprowadził nas w radosną atmosferę.
  Po apelu kl. I-III udały się do M-GOK-u, gdzie spotkały się z p. Marcinem Lićwinko– przedstawicielem Pracowni Architektury Żywej. Podczas zajęć dzieci poznały kwiaty rosnące nad Biebrzą. A następnie wróciły do szkoły, gdzie wykonały prace plastyczne przedstawiające OBUWIKA- kwiat rosnący nad naszą rzeką.
  W tym samym czasie uczniowie klas IV- VI bawili się podczas karaoke. Na 3. i 4. godz. lekcyjnej pod czujnym okiem swych wychowawców tworzyli plakaty prezentujące klasę- rysując i opisując siebie. Powstały istne arcydzieła, które można podziwiać na I piętrze naszej szkoły.
Uczniowie klas gimnazjalnych mieli nieco inną kolejność- najpierw spotkali się ze swoimi wychowawcami, a potem śpiewali głośno i radośnie na karaoke.

Czytaj więcej: SWOJE ZNAMY I CHWALIMY

Statystyki

Odsłon artykułów:
2172130

Ogląda nas

Odwiedza nas 93 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna