BRĄZOWY KAMERTON CHÓRU TREMOLO

  Gmina Lipsk jest niewielka , liczy ok. 5 tys. mieszkańców, nasza szkoła to tylko 439 uczniów, a szkolny chór prowadzony przez Panią Urszulę Bobrowską jest „wielki" i wyjątkowy. Od wielu lat chórzyści zawsze wracają z Bydgoszczy z nagrodą i tym razem też nie zawiedli.
  25 października 2015 r. na XXXV OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE CHÓRÓW A CAPPELLA DZIECI I MŁODZIEŻY W BYDGOSZCZY chór Tremolo zdobył BRĄZOWY KAMERTON. Jest czym się pochwalić, gdyż rywalizowały ze sobą chóry z całej Polski. Komisja oceniająca występy stwierdziła, że poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Podczas przesłuchań i na koncercie galowym nasi chórzyści wspaniale prezentowali się na scenie Filharmonii Bydgoskiej. Koncert galowy to wyjątkowe widowisko: połączenie tańca, chóralnego śpiewu i teatru. Widzowie wyrażali swój podziw i podziękowanie, bijąc brawa na stojąco. Organizatorzy konkursu zapewnili również wszystkim uczestnikom wspaniałą zabawę połączoną z tańcem, graniem i śpiewem na pikniku chóralnym w filharmonii. Nasza młodzież bawiła się wspaniale. Pobyt w Bydgoszczy był niesamowitym przeżyciem kulturalnym. Udowodnił, że dzięki systematycznej i ciężkiej pracy można osiągnąć bardzo wiele.
  Wielkie gratulacje składamy Pani dyrygent Urszuli Bobrowskiej i naszym młodym artystom.

Koncert życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Koncert życzeń

  13 października 2015 r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej. Klasa IV przygotowała Koncert Życzeń dla nauczycieli i pracowników szkoły . Prowadzący Weronika Krzywicka i Kacper Jabłoński złożyli podziękowania i serdeczne życzenia dyrekcji, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz emerytowanym pracownikom ZSS w Lipsku, dedykując piosenki, wiersze i tańce. Na zakończenie koncertu uczniowie zagrali na fletach „Sto lat" . Uczniowie wręczyli laurki jako wyraz wdzięczności za trud włożony w nauczanie i wychowanie.

Wycieczka Kotlina Kłodzka – Złota Praga – Wrocław

  09.06. 2015r. o godz. 3.00 rozpoczęła się nasza wielka przygoda. Po 12 – godzinnej podróży zawitaliśmy do Doliny Kłodzkiej i rozpoczęliśmy zwiedzanie od Podziemnej Trasy Turystycznej Starej Kopalni Uranu. Najprzyjemniejszym akcentem tego dnia było zakwaterowanie w Stroniu Śląskim.
  Następnego dnia zwiedzaliśmy Kłodzko i wędrowaliśmy 600 - metrową Podziemną Trasą Turystyczną wyprostowani, pochyleni, zgięci i prawie na czworakach. Później złoto i srebro w nazwach – najpierw Kopalnia Złota w Złotym Stoku i Twierdza Srebrna Góra. W kopalni mieliśmy niepowtarzalną okazję zjechania piętro niżej na ślizgawce, podróży kolejką, przejście Chodnikiem Śmierci, spotkania z gnomami i zabawnymi przewodnikami.
  We czwartek wszystkich zachwyciła stolica Czech – Praga. Malownicze miasto, różnorodność, bogactwo zabytków (Stare Miasto, Ratusz, kościoły, katedry, żydowskie uliczki, Nowe Miasto, średniowieczny Most Karola), tłum ludzi różnych ras przyciągał wzrok każdego uczestnika wycieczki.
  Ostatni dzień naszej wędrówki po Dolnym Śląsku to palmiarnia, piękny zamek Książ i spacer po Ostrowiu Tumskim we Wrocławiu.
  Droga powrotna w strugach deszczu zakończyła się 13.06.2015r. o 3.30 nad ranem.

Zakończenie r. szk. 2014/2015

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystego zakończenia roku szkolnego. [Zobacz]

Śpiewały po angielsku i po rosyjsku

  10 czerwca uczennice naszego Zespołu Szkół brały udział w I Festiwalu Piosenki Angielskiej i Rosyjskiej w Dąbrowie Bł. Piosenki angielskie zaprezentowały: Klaudia Hejko (kl. V) – „Trouble is a friend"oraz Katarzyna Krzywicka (kl. IB)
i Agnieszka Bądzińska ( kl. IIIA) –„Hallelujah".
Piosenki rosyjskie zaśpiewały: Ewa Chomiczewska (kl. VIb) – „Миллион аллых роз" oraz Klaudia Radziewicz i Kinga Dobko (kl.IB) - „Знаешь ли ты". Uczestniczki festiwalu otrzymały pamiątkowe kubki.
17 czerwca Agnieszka i Kasia godnie reprezentwały nasze gimnazjum
w II Międzynarodowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej w Dąbrowie Białostockiej, gdzie konkurowały nie tylko z przedstawicielami licznych gimnazjów, ale również z licealistami.a swój występ otrzymały upominki i dyplomy.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2421957

Ogląda nas

Odwiedza nas 438 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna