SWOJE ZNAMY I CHWALIMY

  20. marca 2015r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Samorządności. W ten sposób już od wielu lat witamy wiosnę.
Rozpoczęliśmy o godz. 8.00 krótkim porannym apelem, podczas którego „Mała Pasja"- czyli zespół taneczny działający w SP wprowadził nas w radosną atmosferę.
  Po apelu kl. I-III udały się do M-GOK-u, gdzie spotkały się z p. Marcinem Lićwinko– przedstawicielem Pracowni Architektury Żywej. Podczas zajęć dzieci poznały kwiaty rosnące nad Biebrzą. A następnie wróciły do szkoły, gdzie wykonały prace plastyczne przedstawiające OBUWIKA- kwiat rosnący nad naszą rzeką.
  W tym samym czasie uczniowie klas IV- VI bawili się podczas karaoke. Na 3. i 4. godz. lekcyjnej pod czujnym okiem swych wychowawców tworzyli plakaty prezentujące klasę- rysując i opisując siebie. Powstały istne arcydzieła, które można podziwiać na I piętrze naszej szkoły.
Uczniowie klas gimnazjalnych mieli nieco inną kolejność- najpierw spotkali się ze swoimi wychowawcami, a potem śpiewali głośno i radośnie na karaoke.

Czytaj więcej: SWOJE ZNAMY I CHWALIMY

Zebranie z rodzicami

  22. 01. 2015 r. na zebraniu z rodzicami wystąpił zespół taneczny prowadzony przez panie: Wiolettę Rokita i Krystynę Bochenek. Uczestnikami są uczennice kl. IV – VI szkoły podstawowej.
Oto dziewczęta w tańcu z gatunku ZUMBy do utworu „ BORO – BORO".

  Następnie wystąpiła kl. III pod kierunkiem pani Ewy Sapieszko we współpracy z panię Wiolettą Rokita w 2 kolędach granych na fletach.

  Na koniec zaprezentowały się mażoretki pod kierunkiem pani Karoliny Karpińskiej. Początek istnienia grupy związany jest z działalnością orkiestry dętej i sięga 2006 roku. Obecnie grupa działa przy Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury. Od 2012 roku opiekunem grupy jest pani Karolina Karpińska. Formacje mażoretek tworzą uczennice szkoły podstawowej. Grupa bierze udział w gminnych wydarzeniach kulturalnych oraz reprezentuje nasz region na forum województwa podlaskiego. Aktualny skład grupy rozpoczął próby w Październiku 2014 roku, a efekty dotychczasowej pracy zostaną Państwu niebawem zaprezentowane.

  Występy dostarczyły rodzicom, nauczycielom wielu wrażeń estetycznych.

Wywiadówka

Spotkanie z rodzicami uczniów ZSS w Lipsku
22.01 2015r.(czwartek) o godz. 15.10.

Porządek :

Zebranie ogólne – korytarz I piętro,

Spotkanie z wychowawcami w klasach.

Niecodzienna uroczystość

Niecodzienna uroczystość

  18 grudnia 2014 r. w ZSS w Lipsku w czasie uroczystego apelu z okazji świąt Bożego Narodzenia miało miejsce niecodzienne zdarzenie. Samorządy szkoły podstawowej i gimnazjum oficjalnie pożegnały pana dyrektora Lecha Łępickiego, który obecnie sprawuje funkcję Burmistrza Lipska. Podziękowaniom za 15 lat pracy na stanowisku dyrektora, najpierw gimnazjum, a później całego zespołu szkół, nie było końca. Kwiatami i piosenką pożegnaliśmy dobrego gospodarza, nauczyciela i pracodawcę. Niejednemu z uczestników uroczystości łza wzruszenia zakręciła się w oku. Pan dyrektor także był wzruszony i zapewnił wszystkich o swojej życzliwości i pamięci.
  Jak okręt nie może płynąć bez sternika, tak i szkoła nie może funkcjonować bez dyrekcji, dlatego gorącymi brawami społeczność szkolna powitała nowego dyrektora ZSS w Lipsku. Została nim pani Maria Bieciuk, która dotychczas pełniła w zespole funkcję wicedyrektora. Natomiast nowym zastępcą dyrektora będzie pani Teresa Sapieha. Obu paniom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej oraz satysfakcji z poczucia dobrze spełnionego obowiązku.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2278998

Ogląda nas

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna