„MISTRZ ORTOGRAFII"

  Wzorem lat ubiegłych w szkole podstawowej odbył się konkurs „Mistrz ortografii" przeznaczony dla uczniów klas V-VI . Najpierw przeprowadzono eliminacje klasowe. Uczniowie pisali dyktanda sprawdzające poziom umiejętności ortograficznych. Najlepsi wzięli udział w szkolnym etapie konkursu, który odbył się 24.02.2017r. Rozwiązując test sprawdzający znajomość poznanych w szkole podstawowej zasad, wszyscy mieli możliwość porównania swoich umiejętności w dziedzinie polskiej pisowni. Wyłoniono zwycięzców konkursu - „Mistrzów ortografii" w SP, a są nimi:

  • I miejsce- Angelika Wilczyńska kl.VIb oraz Weronika Krzywicka kl. V
  • II miejsce- Natalia Krawczuk kl.VIb

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Laureaci konkursu na najbardziej oryginalny KARMNIK

  Uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie na najbardziej oryginalny KARMNIK zorganizowanym przez Nadleśnictwo Płaska w Żylinach. Wszystkie karmniki wysłane na konkurs przez naszych uczniów otrzymały nagrody!

  • II miejsce zajęła Marta Boruch z kl. IIIa.
  • III miejsce otrzymała praca Weroniki Buraczyk z kl. IIIa.

Wyróżnienia otrzymali: Dominik Krysiuk z kl. IIc oraz Damian Buraczyk z kl. IIIa. Ponadto karmnik wykonany przez Damiana Buraczyka otrzymał dodatkową nagrodę w głosowaniu internautów.

Gratulujemy sukcesu!

Sukcesy naszych uczniów

  W październiku uczniowie SP w Lipsku wzięli udział w IV Przeglądzie Dziecięcej Twórczości Plastycznej Suwałki 2016 „Opowieści znad Czarnej Hańczy". 19 XI 2016 r. w SOK w Suwałkach została otwarta wystawa prac i wręczono nagrody laureatom. Spośród ponad 500 prac nadesłanych na konkurs zakwalifikowano do wystawy prace Kajetana Drapczuka i Natalii Rybałt z kl. IIIb oraz Aleksandry Bułak z kl. VIa. Gratulujemy naszym uczniom sukcesu.

Gminny Konkurs Pięknego Czytania

  2 czerwca w MGOK w Lipsku odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania adresowany do uczniów klas I-III. Organizatorem tego konkursu i sponsorem nagród była Biblioteka Publiczna we współpracy z biblioteką szkolną. Uczestnicy czytali dwa teksty: jeden przygotowany wcześniej, drugi losowo wybrany.
  Mistrzem klas pierwszych został Adrian Sztukowski , wyróżnienia otrzymali : Antoni Trochimowicz i Julia Wnukowska.
Na poziomie klas drugich tytuł mistrza otrzymała: Paulina Myśliwska, zaś wyróżnienia Roksana Łukaszewicz i Kinga Skokowska
Wśród klas trzecich mistrzem została Julia Jamrozik, a wyróżnienia otrzymali: Julia Kudaj i Paweł Juchniewicz.
  Gratulujemy zwycięzcom, a jak czytali popatrzcie.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435715

Ogląda nas

Odwiedza nas 136 gości oraz 0 użytkowników.