Podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2015/16

kb16  Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego Krzysztof Boguszewski z klasy VI uczestniczył w uroczystym spotkaniu z udziałem Podlaskiego Kuratora Oświaty pani Jadwigi Marioli Szczypiń, które odbyło się 23.03.2016 r. w Suwałkach. Wśród zaproszonych gości znalazło się 36 laureatów z powiatów: suwalskiego, augustowskiego, sejneńskiego i grajewskiego. Krzysztof, oprócz serdecznych gratulacji, otrzymał również zaświadczenie o uzyskaniu tytułu laureata.
  Ucznia do konkursu przygotowała p. Barbara Aleksiejczyk - nauczycielka przyrody.

„MISTRZ ORTOGRAFII"

Wzorem lat ubiegłych w szkole podstawowej marzec upłynął pod znakiem zmagań ortograficznych. Uczniowie klas V-VI mieli możliwość sprawdzenia umiejętności w zakresie poprawnej pisowni oraz znajomości zasad.
  Konkurs składał się z dwóch etapów. Wszyscy uczniowie najpierw pisali dyktando - były to eliminacje klasowe. Następnie przedstawiciele klas w czasie etapu szkolnego rozwiązywali zagadki, rebusy i inne zadania związane z zagadnieniami ortografii i interpunkcji polskiej. Najlepsi zwyciężyli i będą reprezentowali naszą szkołę w konkursie powiatowym. Mistrzami ortografii w tym roku zostali:

  • Kinga Chilmonik - klasa VI
  • Kinga Kasjan - klasa Vb
  • Kacper Myśliwski - klasa Vb

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy

  Miło nam poinformować, że uczeń klasy VI Krzysztof Boguszewski został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego.
Gratulujemy Krzysiowi i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ostatniego etapu tego konkursu.

"Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki"

  Natalia Parfieńczyk – uczennica klasy VI b została finalistką etapu wojewódzkiego V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki". Natalia pod kierunkiem p. Krystyny Żabickiej wykonała pracę plastyczną, która zdobyła wyróżnienie w kategorii wiekowej klasy IV-VI. Jest to bardzo duży sukces, zwłaszcza iż wszystkich nadesłanych prac było ok.2 tys. Gratulujemy sukcesu.
  Organizatorem konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku, który zorganizował uroczystość podsumowania konkursu.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2316965

Ogląda nas

Odwiedza nas 174 gości oraz 0 użytkowników.