"Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki"

  Natalia Parfieńczyk – uczennica klasy VI b została finalistką etapu wojewódzkiego V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki". Natalia pod kierunkiem p. Krystyny Żabickiej wykonała pracę plastyczną, która zdobyła wyróżnienie w kategorii wiekowej klasy IV-VI. Jest to bardzo duży sukces, zwłaszcza iż wszystkich nadesłanych prac było ok.2 tys. Gratulujemy sukcesu.
  Organizatorem konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku, który zorganizował uroczystość podsumowania konkursu.

Natalia Parfieńczyk laureatką kolejnego konkursu

WP 20150609 002  Nadleśnictwo Płaska w Żylinach zorganizowało konkurs plastyczny "Pomagamy ptakom przetrwać zimę". Z naszej szkoły wzięły w nim udział dwie uczennice. Podsumowanie wyników odbyło się w siedzibie nadleśnictwa dn. 9 czerwca 2015 r. W grupie uczniów z klas IV-VI Natalia Parfieńczyk z klasy VI b zajęła I miejsce. Pani Dorota Piechowska, wręczając Natalii nagrodę podkreśliła, że jej praca była absolutnie bezkonkurencyjna! Została wybrana jednogłośnie jako wyjątkowa i najlepsza, a dopiero potem typowano i przyznawano nastepne nagrody i wyróżnienia. Druga uczestniczka tego konkursu - Wiktoria Maksimowicz z klasy VI a otrzymała wyróżnienie. Dziewczęta pracowały pod opieką nauczycielki przyrody p. Barbary Aleksiejczyk.

Gminny Konkurs Recytatorski

  25.06.2015r. odbył się ... Gminny Konkurs Recytatorski ,,Niektórzy lubią poezję" dla uczniów klas IV – VI z terenu gminy. Organizatorem konkursu była Biblioteka Publiczna w Lipsku, Szkoła Podstawowa w Lipsku i M- GOK W Lipsku. Uczniowie z trzech szkół – z Bartnik, Lipska i Rygałówki recytowali wiersze ph. ,,Dziecko słowem malowane". Na scenie M- GOK-u w Lipsku toczyły się zmagania w 3. kategoriach – kl. IV, V, VI. Z Lipska Pola Protasiewicz zajęła I miejsce w kategorii kl. IV -tych, Ewa Chomiczewska również I miejsce w kategorii kl. VI –tych. Obie uczennice przygotowywała p. Bożena Mucha. Gratulacje! W przerwie obrad jury czas wszystkim umilił śpiew uczennic szkoły podstawowej i gimnazjum.

Konkurs ortograficzny

  Po raz kolejny możemy cieszyć się sukcesem. Uczennice SP wzięły udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Walka z bykami". I okazało się, że warto było – Aleksandra Masiejczyk z kl. VI a zajęła II miejsce, a Gabriela Daraszkiewicz z kl. VI b III miejsce. Cieszy nas fakt, że wśród naszych uczniów mamy prawdziwe mistrzynie ortografii.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435525

Ogląda nas

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.