Gminny Konkurs Pięknego Czytania

  21 maja 2015 odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania dla klas I-III, którego organizatorem był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lipsku Biblioteka Publiczna we współpracy z Biblioteką Zespołu Szkół Samorządowych w Lipsku.
  Podczas zmagań konkursowych uczestnicy zaprezentowali 2 teksty literackie: wybrany przez siebie 8-10 zdaniowy tekst oraz losowo wybrany tekst przygotowany przez Bibliotekę Publiczną. Komisja konkursu brała pod uwagę: technikę czytania (płynność i lekkość mowy, poprawność artykulacji głosek, dykcję i tempo czytania) oraz sposób interpretacji poprzez wykorzystanie środków artystycznego wyrazu i tzw. „intuicja artystyczna" czyli postawa uczestnika na scenie, kontakt wzrokowy z odbiorcą, radzenie sobie z tremą.
   Mistrzami Pięknego Czytania zostali uczniowie ZSS w Lipsku w kategoriach:

  • klasa I- Aleksandra Rokita przygotowana przez p.M.Rakus,
  • klasa II-Zuzanna Biedul przygotowana przez p. B. Krzywicką,
  • klasa III- Krystian Pryzmont przygotowany przez p.E. Sapieszko.

  Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

Konkurs „Sum - taaka ryba" rozstrzygnięty

  Ewa Chomiczewska z klasy VI b została laureatką konkursu „Sum - taaka ryba".

  Konkurs został ogłoszony w związku z obchodzonym Rokiem Suma w Biebrzańskim Parku Narodowym. Tematem było przedstawienie suma w formie krótkiego opowiadania opartego na własnych przeżyciach, wywiadu lub notatki z rozmowy z dorosłymi. Na konkurs wpłynęły 33 prace ze szkół podstawowych i 5 prac z gimnazjów, ocenionych przez 9 członków komisji konkursowej. Ewa zanlazła się w gronie 7 wyróżnionych osób.

  Praca konkursowa została przygotowana pod kierunkiem p. Barbary Aleksiejczyk.

  Zapraszamy do zapoznania się z jej treścią.

Czytaj więcej: Konkurs „Sum - taaka ryba" rozstrzygnięty

Konkurs plastyczny

  Natalia Parfieńczyk – uczennica klasy VI b została finalistką etapu wojewódzkiego V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki". Natalia pod kierunkiem p. Krystyny Żabickiej wykonała pracę plastyczną, która zdobyła wyróżnienie w kategorii wiekowej klasy IV-VI. Jest to bardzo duży sukces, zwłaszcza iż wszystkich nadesłanych prac było ok.2 tys. Gratulujemy sukcesu.
  Organizatorem konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku, który zorganizował uroczystość podsumowania konkursu.

Konkursy przedmiotowe

Zakończyły się Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe. Ze szkoły podstawowej zakwalifikowały się dwie uczennice. I tak oto:

  • Dorota Prolejko z kl. VI b została laureatką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Rosyjskiego. Uczennicę przygotowywała p. Małgorzata Danilczyk.

laureat

  • Wiktoria Maksimowicz z kl. VI a została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Uczennica pracowała ,,pod okiem" p. Krystyny Bochenek.

P1010226

  Gratulujemy sukcesów i życzymy ,,rozwijania skrzydeł" w dalszych etapach nauki.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435567

Ogląda nas

Odwiedza nas 114 gości oraz 0 użytkowników.