„Niektórzy lubią poezję"

  2 czerwca 2014 r. odbył się XI Gminny Konkurs Recytatorski „Niektórzy lubią poezję" pod hasłem „Człowiek". W konkursie uczestniczyło 10 uczennic z terenu gminy. Najlepsze okazały się uczennice klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Lipsku Dominika Lisowska i Kinga Dobko. Które przygotowała p.Krystyna Bochenek. Drugie miejsce zajęła Klaudia Klara Hejko uczennica klasy czwartej Szkoły Podstawowej w Lipsku pod opieką p. Bożeny Muchy i Patrycja Aleksiejczyk z klasy V Szkoły Podstawowej w Rygałówce, którą przygotowała p.Dorota Rakus. Trzecie miejsce zajęła Ewa Chomiczewska uczennica klasy V b Szkoły Podstawowej w Lipsku, przygotowana przez p. Bożenę Muchę.
  W trakcie obrad jury kółko teatralne „ISKRA" pod kierunkiem p. Krystyny Bochenek wystąpiło w przedstawieniu profilaktycznym „Życie jest piękne". Oprawę muzyczną przygotowała p. Wioletta Rokita.

„Mistrz Ortografii"

IMG 9732  W maju odbyła się XI edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii", w którym wzięły udział uczniowie klas V-VI szkoły podstawowej. Pierwsze miejsce zajęły uczennice klasy: V a- Aleksandra Masiejczyk i V b –Zuzanna Prolejko. Tym samym zostały wytypowane do Powiatowego Konkursu Ortograficznego w Augustowie pod hasłem: „Walka z bykami". Obie uczennice godnie prezentowały naszą gminę, bo Aleksandra Masiejczyk zajęła I miejsce, a Zuzanna Prolejko-III. Dyrektor Zespół Szkół Samorządowych w Augustowie im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich nazwał „Lipsk-zagłębiem ortograficznym".

Konkurs recytatorski

  29.05.2014r. w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Ta ziemia od innych droższa". Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice Dominika Lisowska z kl. VI i Ewa Chomiczewska z klasy V b, która recytowała własny utwór i otrzymała wyróżnienie.

Konkurs dla dzieci i młodzieży Biebrzańska Miss Alei

  W konkursie ogłoszonym przez Biebrzański Park Narodowy http://www.biebrza.org.pl/774,konkurs-biebrzanska-miss-alei.html wzięło udział 8 uczennic z naszej szkoły. W finale znalazła się aleja lipowa w Bobrze Wielkiej zgłoszona przez Dominikę Lisowską z szóstej klasy. Dziewczynka została obdarowana sadzonką jabłoni, zestawem nasion oraz folderami związanymi z BPN, jednak największą nagrodą dla finalistów, był udział w sesji fotograficznej. Oto jak to wydarzenie wspomina Dominika:

Czytaj więcej: Konkurs dla dzieci i młodzieży Biebrzańska Miss Alei

Statystyki

Odsłon artykułów:
2315745

Ogląda nas

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.