Konkurs dla dzieci i młodzieży Biebrzańska Miss Alei

  W konkursie ogłoszonym przez Biebrzański Park Narodowy http://www.biebrza.org.pl/774,konkurs-biebrzanska-miss-alei.html wzięło udział 8 uczennic z naszej szkoły. W finale znalazła się aleja lipowa w Bobrze Wielkiej zgłoszona przez Dominikę Lisowską z szóstej klasy. Dziewczynka została obdarowana sadzonką jabłoni, zestawem nasion oraz folderami związanymi z BPN, jednak największą nagrodą dla finalistów, był udział w sesji fotograficznej. Oto jak to wydarzenie wspomina Dominika:

Czytaj więcej: Konkurs dla dzieci i młodzieży Biebrzańska Miss Alei

„W KRAINIE BAŚNI, BAJEK, BAJECZEK"

„W KRAINIE BAŚNI, BAJEK, BAJECZEK"

  W kwietniu, Augustowskie Placówki Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna, ogłosiła konkurs plastyczny dla klas I – III pod hasłem: „W krainie baśni, bajek, bajeczek".
  Konkurs cieszył się wśród uczniów naszej szkoły bardzo dużą popularnością, gdyż wpłynęło ponad 20 prac. Wybór pięciu najpiękniejszych był bardzo trudny, ponieważ wszystkie prace były wykonane wyjątkowo starannie, estetycznie i przy zastosowaniu różnorodnych materiałów i technik plastycznych.

Czytaj więcej: „W KRAINIE BAŚNI, BAJEK, BAJECZEK"

„Mistrz ortografii"

  Tradycją naszej szkoły stał się konkurs ortograficzny, w którym biorą udział uczniowie klas IV-VI SP. Celem zmagań jest przede wszystkim wyłonienie najlepszych wśród znawców zasad niełatwej polskiej ortografii i interpunkcji. Konkurs rozpoczyna się eliminacjami klasowymi- wszyscy uczniowie biorą w nim udział i piszą dyktando sprawdzające znajomość reguł ortograficznych. W etapie szkolnym zmagają się przedstawiciele klas, którzy osiągnęli najlepsze wyniki z dyktanda. Tym razem piszą test zawierający zadania z zakresu ortografii i interpunkcji. W tym roku test najlepiej napisały uczennice:

Aleksandra Masiejczyk kl. Vb
Zuzanna Prolejko kl. Vb
Gabriela Daraszkiewicz kl. Vb

  Serdeczne gratulacje!

Konkurs matematyczny

Konkurs matematyczny

  25 marca odbył się X Gminny Konkurs Matematyczny klas III „Doskonały Matematyk". Udział w nim wzięło 11 uczniów: 5 z klasy III a, 4 z kl.III b i 2 uczennice ze Szkoły Podstawowej w Rygałówce. Uczestnicy mieli do rozwiązania 6 zadań tekstowych. Najwięcej punktów zdobyli: I miejsce – Kacper Myśliwski kl.III a II miejsce – Damian Jacewicz i Natalia Krawczuk kl.III a III miejsce – Izabela Dadura SP Rygałówka. Uczniowie Ci będą reprezentować naszą gminę w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „ Mistrz zadań tekstowych" w maju w Augustowie. Gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszych zmaganiach matematycznych.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2424774

Ogląda nas

Odwiedza nas 423 gości oraz 0 użytkowników.