Doskonały matematyk

  17. IV.  2013r. odbył się IX Gminny  Konkurs  Matematyczny „ Doskonały matematyk” dla  uczniów klas III szkół podstawowych z terenu gminy Lipsk. W konkursie wzięło udział 6 uczniów.
Dzieci miały do rozwiązania 6 zadań tekstowych o dużym  stopniu trudności. Najlepsze wyniki  i nagrody otrzymali:

  • I  miejsce – Zuzanna Błaszczyk, SP w Lipsku
  • II miejsce- Krzysztof  Boguszewski, SP w  Lipsku
  • III – Patrycja Aleksiejczyk, SP w Rygałówce

Laureaci będą reprezentować swoje szkoły  na szczeblu powiatowym. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Zimuje u mnie nietoperz - konkurs na najciekawsze obserwacje

  W zimowym numerze „Naszej Biebrzy” został ogłoszony konkurs na obserwację miejsc zimowania nietoperzy. Tematem tym zainteresowało się pięcioro uczniów klasy piątej: Kinga Dobko, Klaudia Radziewicz, Julia Tarasewicz, Paweł Chomiczewski i Maciej Ugolik

  Zwracając uwagę na to, aby nie wybudzić i nie wystraszyć nietoperzy, uczniowie policzyli ssaki zimujące w piwnicach, na strychach i w opuszczonych budynkach. Wyniki tych badań opracowaliśmy i wysłaliśmy do Redakcji. Dn. 15 kwietnia 2013 r. odwiedziła nas na lekcji przyrody pani Kierownik Działu Edukacji BPN - mgr inż. Katarzyna Nowicka. Podziękowała uczniom za prowadzone obserwacje, które zostały wyróżnione i nagrodzone zestawem upominków.
  Opiekę nad uczniami prowadzącymi obserwacje sprawowała p. Barbara Aleksiejczyk - nauczycielka przyrody.

FOREST - wyniki konkursu

FOREST - wyniki konkursu

  W kwietniu 2013 r. ogłoszono wyniki VI Leśnej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej FOREST organizowanej przez Nadleśnictwo Augustów. Na konkurs nadesłano niemal dwieście prac plastycznych oraz utworów literackich. Dwanaście należało do uczniów z klas piątych i szóstych naszej  szkoły. Spośród nich aż trzem uczennicom przypadły w udziale znaczące nagrody i wyróżnienia:

Czytaj więcej: FOREST - wyniki konkursu

"Co koty i psy lubią najbardziej" - konkurs plastyczny

"Co koty i psy lubią najbardziej"

  Uczniowie klas I-III brali udział w konkursie plastycznym pt. „Co koty i psy lubią najbardziej” organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Lipsku. Wszyscy autorzy rysunków otrzymali książeczki i pamiątkowe dyplomy. Prace Pauliny Karyckiej z kl. I i Kingi Kasjan z kl. IIb zostały wysłane do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Augustowie, gdzie dn.18.03. 2013r. odbyło się podsumowanie konkursu na szczeblu powiatowym.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435908

Ogląda nas

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.