Konkurs „Sum - taaka ryba" rozstrzygnięty

  Ewa Chomiczewska z klasy VI b została laureatką konkursu „Sum - taaka ryba".

  Konkurs został ogłoszony w związku z obchodzonym Rokiem Suma w Biebrzańskim Parku Narodowym. Tematem było przedstawienie suma w formie krótkiego opowiadania opartego na własnych przeżyciach, wywiadu lub notatki z rozmowy z dorosłymi. Na konkurs wpłynęły 33 prace ze szkół podstawowych i 5 prac z gimnazjów, ocenionych przez 9 członków komisji konkursowej. Ewa zanlazła się w gronie 7 wyróżnionych osób.

  Praca konkursowa została przygotowana pod kierunkiem p. Barbary Aleksiejczyk.

  Zapraszamy do zapoznania się z jej treścią.

Czytaj więcej: Konkurs „Sum - taaka ryba" rozstrzygnięty

Konkurs plastyczny

  Natalia Parfieńczyk – uczennica klasy VI b została finalistką etapu wojewódzkiego V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki". Natalia pod kierunkiem p. Krystyny Żabickiej wykonała pracę plastyczną, która zdobyła wyróżnienie w kategorii wiekowej klasy IV-VI. Jest to bardzo duży sukces, zwłaszcza iż wszystkich nadesłanych prac było ok.2 tys. Gratulujemy sukcesu.
  Organizatorem konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku, który zorganizował uroczystość podsumowania konkursu.

NAGRODY W KONKURSIE BIEBRZAŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO

  W jesiennym numerze 2014 r. redakcja „Naszej Biebrzy" ogłosiła konkurs pod hasłem PRZEPIS NA NORKĘ. W formie literackiej lub plastycznej należało odnieść się do pytań:

Dlaczego norka zagraża naszej przyrodzie: ptakom, rybom, płazom?
Jak możemy ograniczyć jej presję na biebrzańską przyrodę?
W jaki sposób możemy chronić dolinę Biebrzy przed inwazjami niebezpiecznych gatunków?

  Nadesłane prace miały zostać ocenione w pierwszej kolejności pod względem merytorycznym (poprawność zwartych danych w pracy), pod uwagę wzięto również oryginalność formy, walory artystyczne oraz nakład włożonej pracy. Redakcja poinformowała również, iż 15 najlepszych prac zostanie nagrodzona upominkami rzeczowymi oraz opublikowana na łamach „Naszej Biebrzy" i www.biebrza.org.pl.
  Z naszej szkoły w konkursie wzięły udział dwie uczennice: Wiktoria Maksimowicz z klasy VI a napisała wiersz, a Natalia Parfieńczyk z klasy VI b wykonała plakat. Dziewczęta pracowały pod kierunkiem p. Barbary Aleksiejczyk- nauczycielki przyrody. Miło jest poinformować, że obie uczennice znalazły się w elitarnej grupie piętnastu nagrodzonych osób.
  Gratulujemy serdecznie!

Konkursy przedmiotowe

Zakończyły się Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe. Ze szkoły podstawowej zakwalifikowały się dwie uczennice. I tak oto:

  • Dorota Prolejko z kl. VI b została laureatką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Rosyjskiego. Uczennicę przygotowywała p. Małgorzata Danilczyk.

laureat

  • Wiktoria Maksimowicz z kl. VI a została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Uczennica pracowała ,,pod okiem" p. Krystyny Bochenek.

P1010226

  Gratulujemy sukcesów i życzymy ,,rozwijania skrzydeł" w dalszych etapach nauki.

„Niektórzy lubią poezję"

  2 czerwca 2014 r. odbył się XI Gminny Konkurs Recytatorski „Niektórzy lubią poezję" pod hasłem „Człowiek". W konkursie uczestniczyło 10 uczennic z terenu gminy. Najlepsze okazały się uczennice klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Lipsku Dominika Lisowska i Kinga Dobko. Które przygotowała p.Krystyna Bochenek. Drugie miejsce zajęła Klaudia Klara Hejko uczennica klasy czwartej Szkoły Podstawowej w Lipsku pod opieką p. Bożeny Muchy i Patrycja Aleksiejczyk z klasy V Szkoły Podstawowej w Rygałówce, którą przygotowała p.Dorota Rakus. Trzecie miejsce zajęła Ewa Chomiczewska uczennica klasy V b Szkoły Podstawowej w Lipsku, przygotowana przez p. Bożenę Muchę.
  W trakcie obrad jury kółko teatralne „ISKRA" pod kierunkiem p. Krystyny Bochenek wystąpiło w przedstawieniu profilaktycznym „Życie jest piękne". Oprawę muzyczną przygotowała p. Wioletta Rokita.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2393322

Ogląda nas

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna