„Mistrz Ortografii"

IMG 9732  W maju odbyła się XI edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii", w którym wzięły udział uczniowie klas V-VI szkoły podstawowej. Pierwsze miejsce zajęły uczennice klasy: V a- Aleksandra Masiejczyk i V b –Zuzanna Prolejko. Tym samym zostały wytypowane do Powiatowego Konkursu Ortograficznego w Augustowie pod hasłem: „Walka z bykami". Obie uczennice godnie prezentowały naszą gminę, bo Aleksandra Masiejczyk zajęła I miejsce, a Zuzanna Prolejko-III. Dyrektor Zespół Szkół Samorządowych w Augustowie im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich nazwał „Lipsk-zagłębiem ortograficznym".

Konkurs recytatorski

  29.05.2014r. w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Ta ziemia od innych droższa". Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice Dominika Lisowska z kl. VI i Ewa Chomiczewska z klasy V b, która recytowała własny utwór i otrzymała wyróżnienie.

„W KRAINIE BAŚNI, BAJEK, BAJECZEK"

„W KRAINIE BAŚNI, BAJEK, BAJECZEK"

  W kwietniu, Augustowskie Placówki Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna, ogłosiła konkurs plastyczny dla klas I – III pod hasłem: „W krainie baśni, bajek, bajeczek".
  Konkurs cieszył się wśród uczniów naszej szkoły bardzo dużą popularnością, gdyż wpłynęło ponad 20 prac. Wybór pięciu najpiękniejszych był bardzo trudny, ponieważ wszystkie prace były wykonane wyjątkowo starannie, estetycznie i przy zastosowaniu różnorodnych materiałów i technik plastycznych.

Czytaj więcej: „W KRAINIE BAŚNI, BAJEK, BAJECZEK"

Konkurs dla dzieci i młodzieży Biebrzańska Miss Alei

  W konkursie ogłoszonym przez Biebrzański Park Narodowy http://www.biebrza.org.pl/774,konkurs-biebrzanska-miss-alei.html wzięło udział 8 uczennic z naszej szkoły. W finale znalazła się aleja lipowa w Bobrze Wielkiej zgłoszona przez Dominikę Lisowską z szóstej klasy. Dziewczynka została obdarowana sadzonką jabłoni, zestawem nasion oraz folderami związanymi z BPN, jednak największą nagrodą dla finalistów, był udział w sesji fotograficznej. Oto jak to wydarzenie wspomina Dominika:

Czytaj więcej: Konkurs dla dzieci i młodzieży Biebrzańska Miss Alei

„Mistrz ortografii"

  Tradycją naszej szkoły stał się konkurs ortograficzny, w którym biorą udział uczniowie klas IV-VI SP. Celem zmagań jest przede wszystkim wyłonienie najlepszych wśród znawców zasad niełatwej polskiej ortografii i interpunkcji. Konkurs rozpoczyna się eliminacjami klasowymi- wszyscy uczniowie biorą w nim udział i piszą dyktando sprawdzające znajomość reguł ortograficznych. W etapie szkolnym zmagają się przedstawiciele klas, którzy osiągnęli najlepsze wyniki z dyktanda. Tym razem piszą test zawierający zadania z zakresu ortografii i interpunkcji. W tym roku test najlepiej napisały uczennice:

Aleksandra Masiejczyk kl. Vb
Zuzanna Prolejko kl. Vb
Gabriela Daraszkiewicz kl. Vb

  Serdeczne gratulacje!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2388144

Ogląda nas

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna