KONKURS LITERACKI

„Jeśli istnieje książka, którą bardzo chciałbyś przeczytać, ale nie została jeszcze napisana, to musisz napisać ją sam.”

Toni Morrison

  Takie słowa przyświecały powiatowemu konkursowi literackiemu pt. „Opowiadanie fantasy i science fiction” zorganizowanym przez Augustowskie Placówki Kultury-Miejską Bibliotekę Publiczną. Uczestniczyli w nim nasi gimnazjaliści: Izabela Danilczyk, Wiktoria Maksimowicz z kl. III A oraz Hubert Bielawski –kl. III B. Wszystkim należą się wielkie gratulacje za stworzone opowiadania, pełne grozy, wartkiej akcji w dziwnym świecie, oplecione niezwykłymi wydarzeniami. Jury konkursu wyróżniło pracę Huberta. Wielki ukłon w jego stronę!

Rozstrzygnięcie konkursu „Ortograficzna corrida 2018” w gimnazjum

  22 lutego 2018 r. uczniowie klas gimnazjalnych pisali test kompetencji ortograficznych i interpunkcyjnych. Wyniki tego konkursu przedstawiają się następująco: najwyższy wynik uzyskała klasa 2 A, zdobywając średnio 62%  punktów. Zwycięzcy otrzymują Puchar Przechodni Dyrektora ZSS w Lipsku. Indywidualnie najwyższe wyniki osiągnęli:

  1. Kinga Chilmonik z klasy II A – 100%
  2. Aleksandra Masiejczyk  z klasy III B  - 89%
  3. Ewa Chomiczewska i Karolina Margielewicz  z klasy III B  oraz Grzegorz Kościuszko z klasy III C – 88%

 Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Konkursy przedmiotowe

  Uczniowie naszego gimnazjum brali udział w konkursach przedmiotowych. W tym roku mamy finalistów z dwóch przedmiotów, mianowicie uczniowie: Wiktoria Masksimowicz z kl. IIA i Adrian Zarzecki z kl. IIIA zostali finalistami Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, zaś uczeń kl. IIC – Grzegorz Kościuszko został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.

Konkurs „Święci w dziejach Narodu Polskiego"

  Ewa Chomiczewska, uczennica klasy II B Gimnazjum im. Stefana Batorego w Lipsku otrzymała wyróżnienie za napisany wiersz „Mocni mocą miłości" w konkursie literackim pt." Święci w dziejach Narodu Polskiego" organizowanym przez Akcję Katolicką Archidiecezji Białostockiej. Gratulujemy!

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE WIEDZY O BIEBRZAŃSKIM PARKU NARODOWYM

  W Finale XXII Konkursu Wiedzy o BbPN uczestniczyło sześćdziesięciu gimnazjalistów z dwudziestu gimnazjów położonych w Dolinie Biebrzy..
W I etapie konkursu uczniowie rozwiązywali pisemny test, w II etapie odpowiadali na 10 pytań finałowych w obecności jury konkursu, pracowników parku i wszystkich pozostałych gości. Oprócz wiedzy przyrodniczej finaliści musieli wykazać się znajomością tematów
z zakresu turystyki, ochrony środowiska oraz kultury i historii regionu doliny Biebrzy.
  Od lat ideą konkursu jest propagowanie unikalnych na skalę światową walorów biebrzańskiej przyrody i dziedzictwa kulturowego tego terenu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę ich ochrony. Uczestnicy m.in. rozpoznawali głosy ptaków, musieli podać nazwy gatunkowe roślin, rozpoznać zabytków na podstawie zdjęć i prawidłowo wskazywać wybrane miejscowości na mapie Parku. Uczennica naszego gimnazjum – Wiktoria Maksimowicz znalazła się w grupie dziesięciu finalistów tego konkursu.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435911

Ogląda nas

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.