Wyniki konkursu literackiego o dopalaczach

  W marcu 2015 r. uczniowie klas drugich gimnazjum w ramach profilaktyki antynarkotykowej pisali rozprawki na temat: Dopalacze mogą cię wypalić. Po sprawdzeniu prac konkursowych komisja wyłoniła zwycięzców:

  • I miejsce: Monika Danilczyk z kl. II A
  • II miejsce: Klaudia Jermak z kl. II C
  • III miejsce: Justyna Łukaszewicz i Aleksandra Gawrylik z kl. II C

  Zwycięzcy otrzymują nagrody. Serdecznie gratulujemy.

  Oto dwie najwyżej ocenione rozprawki.

Czytaj więcej: Wyniki konkursu literackiego o dopalaczach

Sukcesy, sukcesy ...

  W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszego gimnazjum brali udział w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Podlaskiego Kuratora Oświaty.
DSCF3439Po napisaniu niezwykle trudnych testów na etapie szkolnym kilkoro uczniów z powodzeniem przystąpiło do etapu rejonowego, a w dalszych zmaganiach – do etapu wojewódzkiego. Efektem ich pracy są następujące sukcesy:

  • Aleksandra Doroszko, uczennica klasy III A, przygotowywana przez panią Małgorzatę Danilczyk została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego;
  • Patrycja Hejdeman, uczennica klasy I A, przygotowywana przez panią Małgorzatę Danilczyk została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego;
  • Maciej Zielepucha, uczeń klasy III A, przygotowywany przez panią Elżbietę Bienasz został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego;
  • Angelika Drapczuk, uczennica klasy III A, przygotowywana przez panią Elżbietę Bienasz został finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.

Wszystkim tym uczniom oraz ich nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

"Zawodowy Omnibus"

  27 marca 2015r. odbył się w ACE w Augustowie I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zawodach „Zawodowy Omnibus". Skierowany był do młodzieży III klas gimnazjum. 13 marca nasze gimnazjum wzięło udział w etapie szkolnym. Najlepsze wyniki uczniów przedstawiały się następująco:
  1. Radosław Kieczeń – 24/24p.
  2. Radosław Czulewicz – 21/24p.
  3. Ewa Tkaczuk – 20/24p.
  4. Ewelina Mazewska – 20/24p.
  5. Justyna Sztukowska – 20/24p.
  6. Katarzyna Borodziuk – 20/24p.
  7. Bartosz Wilczyński – 20/24p.
  Do etapu powiatowego w Augustowskim Centrum Edukacyjnym wytypowano troje uczniów: Radek Kieczeń (kl. IIIC), Radek Czulewicz(kl. IIIB) i Ewa Tkaczuk(kl. IIIB). II etap okazał się bardzo szczęśliwy - Radek Kieczeń zajął II miejsce (na 38 uczestników tego etapu). Nasi uczniowie wrócili z nagrodami. Ogromne gratulacje wszystkim zwycięzcom!

Konkurs Ortograficzny

  25 marca 2015r. w Gimnazjum nr 1 w Augustowie odbył się VI Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Ortografii się nie damy, podstępem ją pokonamy", objęty Honorowym Patronatem Starosty Augustowa. Uczestnicy konkursu pisali test sprawdzający znajomość ortografii i interpunkcji oraz tekst prozatorski (dyktando) związany z postacią Jana Pawła II. Nasze gimnazjum godnie reprezentowali: Agnieszka Bondzińska (kl. III A) i Adrian Zarzecki (kl. I A). Otrzymali oni nagrody i dyplomy. Gratulujemy naszym uczniom tak wspaniale opanowanej umiejętności stosowania zasad ortograficznych i interpunkcyjnych oraz poprawnego posługiwania się językiem polskim!

Rozstrzygnięcie konkursu ortograficznego "Ortograficzna corrida"

  24 lutego 2015 r. wszyscy uczniowie gimnazjum w ramach konkursu Ortograficzna corrida przystąpili do pisania testu kompetencji ortograficznych i interpunkcyjnych. Test składał się z dyktanda oraz zadań testowych. Liczba możliwych do uzyskania punktów wynosiła 60.

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie konkursu ortograficznego "Ortograficzna corrida"

Statystyki

Odsłon artykułów:
2396314

Ogląda nas

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.