Sukcesy z j. rosyjskiego

  Dorota Prolejko uczennica kl. I A została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Rosyjskiego. 14.04.2016r. odbyła się uroczysta gala laureatów konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół gimnazjalnych w Suwałkach. Nasza uczennica otrzymała gratulacje i zaświadczenie uzyskania tytułu laureata.
  Finalistami tegorocznego konkursu z j. rosyjskiego zostali Patrycja Hejdeman i Adrian Zarzecki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Mistrzowie ortografii

  Tegoroczny Powiatowy Konkurs Ortograficzny odbył się 31 marca 2016 r. pod hasłem: „Ortografii się nie damy, podstępem ją pokonamy". W Gimnazjum nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego już po raz siódmy spotkali się najlepsi w tej dziedzinie uczniowie gimnazjów. Nasza szkołę reprezentowały dwie uczennice: Gabriela Daroszkiewicz (kl. IC) oraz Agnieszka Sztukowska (kl. IIB). Konkurs składał się z dwóch części: z testu ortograficznego i dyktanda dotyczącego życia i twórczości Henryka Sienkiewicza. Obie nasze uczennice spisały się wyśmienicie i znalazły się wśród najlepszych. Agnieszka zajęła II miejsce, a Gabriela ukończyła konkurs na III miejscu. Uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Augustowie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

WYRÓŻNIENIE W FINALE KONKURSU WIEDZY O BIEBRZAŃSKIM PARKU NARODOWYM

  W poniedziałek 15 czerwca 2015 roku w CEiZ BPN w Osowcu Twierdzy odbył się Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Biebrzańskim Parku Narodowym. Nasze gimnazjum w konkursie reprezentowały dwie uczennice z klasy IIC: Ewelina Kuc i Aleksandra Gawrylik. Wszyscy uczniowie rozwiązywali test składający się z 25 pytań, którego wyniki oraz dogrywka wyłoniły 10 najlepszych uczestników wśród których znalazła się również reprezentantka naszej szkoły Ewelina. Wzięli oni udział w drugim etapie, gdzie w obecności wszystkich uczestników, nauczycieli i pracowników Parku odpowiadali na pytania dotyczące biebrzańskiej przyrody, historii, kultury. Rozpoznawali odgłosy przyrody, żywe okazy ulistnionych pędów drzew oraz przedstawione na zdjęciach obiekty, rośliny i organizmy żyjące nad Biebrzą, odnajdywali miejsca na mapie Parku. Ewelina Kuc otrzymała wyróżnienie w tym konkursie. Gratulujemy!

„Historia utrwalona na starej fotografii"

  XIII konkurs artystyczny szczebla powiatowego „Historia utrwalona na starej fotografii" zorganizowanego przez II LO w Augustowie im. Polonii i Polaków na świecie

  Nasze gimnazjum wzięło udział w tym konkursie – z dużym sukcesem. Wcześniej wysłaliśmy pięć prac wraz z prezentacjami multimedialnymi. Konkurs przebiega od lat w dwóch kategoriach:

  • „Czas zatrzymany w kadrze" – złożyliśmy trzy prace,
  • „Augustowskie tropy na obczyźnie" – w tej kategorii – dwie prace.

Czytaj więcej: „Historia utrwalona na starej fotografii"

Kolejny sukces

  Miło nam poinformować, że uczeń klasy III A Maciej Zielepucha zajął I miejsce w powiatowym konkursie literackim na najciekawszą recenzję książki. Konkurs został zorganizowany przez Powiatowy Ośrodek Informacji Naukowej i Zawodowej w Augustowie. Opiekunką Maćka była pani Elżbieta Bienasz. Serdecznie gratulujemy!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435757

Ogląda nas

Odwiedza nas 139 gości oraz 0 użytkowników.