„Mistrzowie rękodzieła"

  30 kwietnia grupa uczniów klas II-VI szkoły podstawowej i klas I-II gimnazjum pojechała na jednodniową wycieczkę „Mistrzowie rękodzieła". Jest to forma nagrody dla uczestników akcji „Gwiazdka dla Afryki". Całe przedsięwzięcie zaś zaplanowano w programie profilaktycznym SP jako atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu – warsztaty artystyczne.
  Szlak rękodzieła ludowego, który poznaliśmy został stworzony by chronić ostatnie pracownie mistrzów ginących zawodów: kowala, garncarza, łyżkarza i tkaczki. Artyści ludowi prezentowali swoje warsztaty, najciekawsze prace oraz etapy ich wytwarzania. Wszystkie te pracownie są bardzo małe, bo wystarczą proste sprzęty lub narzędzia i ogromny wkład mistrzowskich rąk ludzkich, aby powstały niepowtarzalne arcydzieła. Wyjazd okazał się niezwykle interesujący.

Cekinowo - wstążkowe pisanki

  Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się ostatnie popołudnie z pasją, podczas którego ozdabialiśmy styropianowe jajka cekinami. 24 marca mamy i ich dzieci bawiły się przy wykonywaniu niezwykłych ozdób wielkanocnych. Co powstało? Zobaczcie sami...

ZAPRASZAMY NA POPOŁUDNIE Z PASJĄ

  Serdecznie zapraszamy mamy z dziećmi na kolejne popołudnie z pasją. Spotykamy się w najbliższy poniedziałek 24 marca 2014r. o godz. 16.00. Co będziemy robić? Zobaczcie sami!

Warsztaty tworzenia biżuterii

Warsztaty tworzenia biżuterii

  10 marca 2014r. odbyło się kolejne „Popołudnie z pasją". Na tym spotkaniu gościliśmy panią Irenę Wawiórko, która uczyła uczestników, jak zrobić biżuterię z koralików. Wszystkie mamy i ich dzieci (zwłaszcza córki) nauczyły się i wykonały piękne bransoletki koralikowe.
  Zajęcia bardzo się podobały. Dziękujemy wszystkim mamom, które zechciały twórczo spędzić popołudnie ze swoimi dziećmi!
  Przede wszystkim jednak, dziękujemy pani Irenie, która zechciała podzielić się z nami swoją pasją!

  Już teraz zapraszamy na nasze kolejne spotkanie, na którym będziemy ozdabiać pisanki techniką wstążeczkową...

Popołudnie z pasją - biżuteria

  Serdecznie zapraszamy mamy z dziećmi na kolejne popołudnie z pasją - w poniedziałek 10.03.2014r. o godz. 16.00. Tym razem robimy biżuterię z koralików.

Popołudnie z pasją - bombki

Popołudnie z pasją

  Cekiny, szpileczki, styropian, do pomocy mama i... W ciągu 2 godzin powstaje piękne cudeńko na świąteczne drzewko! Sprawdziliśmy, że to możliwe 2 grudnia 2013r. podczas „Popołudnia z pasją".
  To już ostatnie takie zajęcia w tym roku kalendarzowym. Spotkania organizowane są przez panie T. Sapieha i A. Boruch w ramach realizowanej w szkole podstawowej kampanii „Postaw na rodzinę".

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435773

Ogląda nas

Odwiedza nas 110 gości oraz 0 użytkowników.