"Warzywa i owoce nie tylko na stole, bawią nas i w szkole"

  W ramach akcji prozdrowotnej: „Warzywa i owoce nie tylko na stole, bawią nas i w szkole" uczniowie kl. II – III pod czujnym okiem pań wychowawczyń wykonali „Stworki – potworki owocowo – warzywne". Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością oraz nie lada precyzją, co zaowocowało przepięknymi pracami. W niecodzienny sposób wykorzystano naturalne okazy, z których powstały wspaniałe zwierzaki, ludziki, różne stworki i potworki.

BEZPIECZNA DROGA UCZNIA DO SZKOŁY

  7 września uczniowie kl. I – III wzięli udział w spotkaniu z policjantem – dzielnicowym asp. Pawłem Borodziukiem. Głównym celem akcji była pogadanka dotycząca bezpiecznej drogi do szkoły. Uczniowie przypomnieli zasady zachowania na drodze, przyswoili sobie treści związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, nawykiem zapinania pasów, noszenia kamizelek, elementów odblaskowych, przechodzenia przez jezdnię w miejscach dozwolonych, a także konieczności przestrzegania wyznaczonych miejsc do zabaw.

Popołudnie w wielkanocnym klimacie

  Wtorkowe popołudnie (23.02.2016r.) upłynęło szkolnym miłośnikom rękodzieła w wielkanocnym klimacie. Do dyspozycji były: styropianowe jajka pomalowane pastą strukturalną. Każde z nich zostało ozdobione klejem brokatowym, własnoręcznie wykonanymi papierowymi kwiatami i koralikami. Miło i radośnie spędzone popołudniowe godziny zaowocowały niezwykłymi wielkanocnym ozdobami.

„BĄDŹ BEZPIECZNY W SIECI"

  1 czerwca uczniowie kl. I – VI uczestniczyli w apelu profilaktycznym, gdzie obejrzeli przedstawienie pt. „Bądź bezpieczny w sieci" przygotowane przez uczniów kl. IV pod kierunkiem pani Małgorzaty Danilczyk i pani Joanny Klepackiej. Głównym przesłaniem spektaklu było zwrócenie uwagi na kwestie bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Poprzez artystyczną formę przekazu (humorystyczne scenki, dialogi, piosenki) chcieliśmy uświadomić, jakie zagrożenia mogą być następstwem niewłaściwego korzystania z komputera oraz Internetu.

Czytaj więcej: „BĄDŹ BEZPIECZNY W SIECI"

„ŻYJ ZDROWO – BEZ NAŁOGÓW"

  18.01. klasy I – VI spotkały się na apelu profilaktycznym pod hasłem „Żyj zdrowo – bez nałogów" podsumowującym działania prozdrowotne w I semestrze roku szkolnego 2015/2016. Uczniowie odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody za udział w „SZKOLNYM DNIU PRZECIW PRZEMOCY I AGRESJI" oraz konkursie „Wspomnienia z podwórka, gdy z mamy była córka".
  Klasa IV pod kierunkiem p. M. Danilczyk i p. J. Klepackiej zaprezentowała również inscenizację prozdrowotną pt. „Kontra papieros", promującą życie wolne od dymu nikotynowego połączoną z prezentacją multimedialną.
  Dziękujemy uczniom klasy IV za zaangażowanie się w promocję zdrowego stylu życia w naszej szkole.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435708

Ogląda nas

Odwiedza nas 137 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna