Profilaktyka w kwietniu

Profilaktyka w kwietniu

  W ramach działań profilaktycznych szkoły podstawowej i realizacji zadania  promocja zdrowego stylu życia uczniowie klas VI realizowali następujące programy: „Szkoła dobrego wyboru” oraz „Znajdź właściwe rozwiązanie”.  Podsumowaniem tej pracy był konkurs  pt. „Wybieram świadomie”. Test  zawierał  różne zadania dotyczące wiedzy nt. uzależnień i zapobiegania im.

Nagrodzono dwie najlepsze prace:
Eweliny Lisowskiej z klasy Via i Moniki Danilczyk z klasy VI b.

Czytaj więcej: Profilaktyka w kwietniu

"Wycinam z mamą"

"Wycinam z mamą"

  W ramach programu „Postaw na rodzinę” 15 kwietnia 2013.  rozpoczął się cykl spotkań „Popołudnia z pasją”. Popołudnie pod hasłem „Wycinam z mamą” zorganizowały panie Agnieszka Boruch i Teresa Sapieha. Zajęcia prowadziła  lokalna twórczyni ludowa p. Krystyna Cieśluk. O wycinankach p. Krystyna opowiada bardzo ciekawie,  a z jej rąk  wychodzą istne arcydzieła. Do nauki tworzenia ludowych wycinanek zasiadły mamy i ich dzieci . Wszyscy odnieśli sukces! Popatrzcie jak miło i twórczo można spędzić czas razem. Zdecydowanie stawiamy na rodzinę!

Czytaj więcej: "Wycinam z mamą"

Bezpieczna droga do szkoły

  W ramach działań profilaktycznych „Bezpieczna droga do szkoły” 10 października uczniowie kl. I – III wzięli udział w prelekcji z policjantem i przedstawicielem  Nadleśnictwa Augustów. Podczas spotkania zaproszeni goście omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Instruowali również, w jaki sposób zachować się w przypadku ataku groźnego psa bądź kontaktu z osobami obcymi. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali elementy odblaskowe ufundowane przez Nadleśnictwo Augustów.

Popołudnie z pasją

W ramach kampanii "Postaw na rodzinę!" serdecznie zapraszamy na:

POPOŁUDNIE Z PASJĄ
w dniu 15.04.2013r. / poniedziałek/ o godz. 16:00
w budynku szkoły.
Zajęcia pt. "Wycinam z mamą" poprowadzi p. Krystyna Cieśluk.
O szczegóły pytaj w bibliotece lub  w sali katechetycznej.

Bezpieczne ferie

Bezpieczne ferie

  29 stycznia 2013r. grupa uczniów z ZSS wyjechała na zorganizowany  wypoczynek feryjny.  W  programie wycieczki do Białegostoku był  film 3D oraz zabawa i akrobacje na lodowisku. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie, którzy aktywnie wsparli akcję „Wszystkie kolory świata II”.  Koszty wyjazdu zaplanowane były w ramach działań profilaktycznych szkoły podstawowej.

Jak się bawili - zobaczcie sami

Statystyki

Odsłon artykułów:
2281793

Ogląda nas

Odwiedza nas 101 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna