Pszczółki

  pszczolki1Pszczółki to pogodna grupa 5-6 latków. Jesteśmy pełne zapału i energii, którą możemy wykorzystać podczas organizowanych zajęć dydaktycznych, ruchowych, swobodnej ekspresji muzycznej oraz plastycznej. Podczas wspólnej zabawy uczymy się funkcjonowania w społeczeństwie, odpowiedzialności oraz pomagania sobie w różnych sytuacjach. We wszystkich działaniach wspiera nas nasza pani Ania. W tym roku przygotowujemy się też do nauki w szkole. Pilnie pracujemy nad tym, aby osiągnąć gotowość szkolną. Super zabawa jest w grupie „Pszczółek"!!!

 

 

 

 

 

Świerszczyki

swierszczyki1  Jesteśmy grupą 2,5 – 3 latków nowo przybyłych do przedszkola i nazywamy się "Świerszczyki" i jesteśmy jak słoneczne promyki... Podstawową formą naszej aktywności jest zabawa do której zaprasza nas nasza pani Halina. Dużą uwagę poświęcamy samodzielnemu wykonywaniu czynności samoobsługowych przy ubieraniu się, zakładaniu butów i korzystaniu z toalety. Nasz dzień zajmują wesołe zabawy w kącikach tematycznych oraz różnorodne zajęcia i zabawy rozwijające naszą samodzielność i zapoznające nas z najbliższym środowiskiem. Zawsze dbamy o naszą salę sprzątając zabawki Często wychodzimy też na spacery i lubimy bawić się na placu przedszkolnym. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek.
Bardzo radośnie jest w grupie „Świerszczyków"!!!

 

 

 

 

Motylki

motylki1

  Motylki to grupa radosnych 5-6 latków. Codziennie dowiadujemy się czegoś nowego, poznajemy wiersze, piosenki, opowiadania, bajki. Nasza pani Bożena podczas zajęć przybliża nam wiedzę o otaczającym świecie, kształtuje mowę i myślenie. Również matematyczne potyczki nie są nam obce. Robimy różnorodne prace plastyczne. Gimnastykujemy się, bo chcemy być zdrowi. Bierzemy udział w spacerach i wycieczkach. W tym roku przygotowujemy się też do nauki w szkole. Pilnie pracujemy nad tym, aby osiągnąć gotowość szkolną. Ciekawie jest w grupie „Motylków"!!!

 

 

 

 

 

Biedronki

biedronki1   Biedronki to grupa 4 letnich „średniaków". Bardzo się już zżyliśmy ze sobą i z naszą panią Kasią, więc już łatwiej jest nam rozstawać się z rodzicami. Wspólnie bawimy się, uczymy i odkrywamy otaczający nas świat. Chętnie śpiewamy i tańczymy. Lubimy też tworzyć nasze prace plastyczne, które są bajecznie kolorowe. Potrafimy już budować piękne budowle, gotujemy dla lalek w kąciku kuchennym. Niektórzy z nas potrafią złożyć puzzle z bardzo wielu części. Jesteśmy już starsi, więc bardziej ostrożni. Wiemy, że trzeba uważać, żeby nie skrzywdzić kogoś ani siebie podczas zabawy. Bardzo się cieszymy, że "Biedronki" tworzą wesołą, zgraną grupę!!!.