Pszczółki

  pszczolki1Pszczółki to pogodna grupa 5-6 latków. W naszej grupie jest 25 przedszkolaków, w tym 13 dziewczynek i 12 chłopców. Jesteśmy pełne zapału i energii, którą możemy wykorzystać podczas organizowanych zajęć dydaktycznych, ruchowych, swobodnej ekspresji muzycznej oraz plastycznej. Podczas wspólnej zabawy uczymy się funkcjonowania w społeczeństwie, odpowiedzialności oraz pomagania sobie w różnych sytuacjach. We wszystkich działaniach wspiera nas nasza pani Ania. W tym roku przygotowujemy się też do nauki w szkole. Pilnie pracujemy nad tym, aby osiągnąć gotowość szkolną. Super zabawa jest w grupie „Pszczółek"!!!

IMG 0111

 

 

 

 

Świerszczyki

swierszczyki1  Jesteśmy grupą 2,5 – 3 latków nowo przybyłych do przedszkola i nazywamy się "Świerszczyki" i jesteśmy jak słoneczne promyki...W grupie jest nas razem 13, w tym 5 dziewczynek i 8 chłopców. Podstawową formą naszej aktywności jest zabawa do której zaprasza nas nasza pani Halina. Dużą uwagę poświęcamy samodzielnemu wykonywaniu czynności samoobsługowych przy ubieraniu się, zakładaniu butów i korzystaniu z toalety. Nasz dzień zajmują wesołe zabawy w kącikach tematycznych oraz różnorodne zajęcia i zabawy rozwijające naszą samodzielność i zapoznające nas z najbliższym środowiskiem. Zawsze dbamy o naszą salę sprzątając zabawki Często wychodzimy też na spacery i lubimy bawić się na placu przedszkolnym. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek.
Bardzo radośnie jest w grupie „Świerszczyków"!!!

IMG 0104

 

 

 

Motylki

motylki1  Motylki to grupa radosnych 5- 6 latków. Jest nas razem 25, w tym 12 dziewczynek i 13 chłopców. Codziennie dowiadujemy się czegoś nowego, poznajemy wiersze, piosenki, opowiadania, bajki. Nasza pani Bożena podczas zajęć przybliża nam wiedzę o otaczającym świecie, kształtuje mowę i myślenie. Również matematyczne potyczki nie są nam obce. Robimy różnorodne prace plastyczne. Gimnastykujemy się, bo chcemy być zdrowi. Bierzemy udział w spacerach i wycieczkach. W tym roku przygotowujemy się też do nauki w szkole. Pilnie pracujemy nad tym, aby osiągnąć gotowość szkolną. Ciekawie jest w grupie „Motylków"!!!

IMG 0036

 

 

 

 

Biedronki

biedronki1   Biedronki to grupa 4 letnich „średniaków" ". Jest nas razem 24, w tym 14 dziewczynek i 10 chłopaków. Bardzo się już zżyliśmy ze sobą i z naszą panią Kasią, więc już łatwiej jest nam rozstawać się z rodzicami. Wspólnie bawimy się, uczymy i odkrywamy otaczający nas świat. Chętnie śpiewamy i tańczymy. Lubimy też tworzyć nasze prace plastyczne, które są bajecznie kolorowe. Potrafimy już budować piękne budowle, gotujemy dla lalek w kąciku kuchennym. Niektórzy z nas potrafią złożyć puzzle z bardzo wielu części. Jesteśmy już starsi, więc bardziej ostrożni. Wiemy, że trzeba uważać, żeby nie skrzywdzić kogoś ani siebie podczas zabawy. Bardzo się cieszymy, że Biedronki tworzą wesołą, zgraną grupę.

IMG 0013

 

 

 

Statystyki

Odsłon artykułów:
1597507

Ogląda nas

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.