„Calineczka" w wykonaniu Teatralki

  W maju obchodzimy Imieniny książki. Bardzo wszystkich w tym czasie szczególnie zachęcamy do czytelnictwa. Szkolne koło Teatralka przygotowało inscenizację baśni pt. „Calineczka". Jej autorem jest Hans Christian Andersen. Baśń mogli obejrzeć wszyscy uczniowie szkoły podstawowej.

Czytaj więcej: „Calineczka" w wykonaniu Teatralki

"Książka naszym przyjacielem"

  Rok szkolny 2015/2016 jest poświęcony rozwijaniu kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Nasza szkoła realizuje rządowy program „ Książki naszych marzeń".
  Aby promować czytelnictwo Teatralka przygotowała inscenizację „Książka naszym przyjacielem". Znalazły się w niej informacje na temat historii książki - od glinianych tabliczek w Mezopotamii po współczesne e-booki. Zaprezentowano także sylwetki pisarzy oraz sentencje dotyczące książek. Całość scenariusza urozmaiciły piosenki i taniec. Największe zainteresowanie publiczności wzbudził konkurs z nagrodami- oczywiście związany z historią książki i czytelnictwem. Na zakończenie reklamowaliśmy wybrane nowości z księgozbioru naszej biblioteki. Zakupiono 100 nowych pozycji! Czytanie może być alternatywną formą spędzania wolnego czasu , zwłaszcza podczas ferii zimowych. Niektórzy widzowie udali się zaraz po przedstawieniu do biblioteki.
I o to chodzi!

Pierwszy występ już za nami

"Żeby zdrowym być..."

  Kółko „Teatralka" przygotowało i zaprezentowało inscenizację „Żeby zdrowym być...". Jak wskazuje tytuł, spektakl zachęca do zdrowego trybu życia i wszystkiego, co się z tym wiąże, a więc higieny, zdrowego jedzenia, a także uprawiania sportu. Przedstawienie obejrzeli uczniowie klas I – III. Powtórzymy je także dla przedszkolaków, bo o zdrowych nawykach powinniśmy przypominać zwłaszcza najmłodszym. Staraliśmy się uatrakcyjnić nasz występ, wprowadzając piosenki i elementy tańca. Czy nam się udało? Pozostawiamy ocenie widowni.

„Bo Ziemia to wyspa zielona"

  Szkolne koło Teatralka przygotowało i zaprezentowało spektakl o tematyce ekologicznej. Przedstawienie mogły obejrzeć przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej. Dlaczego tym razem postawiliśmy na ekologię? Zbliżają się wakacje i należy pamiętać o tym, że z darów przyrody powinniśmy korzystać rozważnie. A tak na co dzień także warto oszczędzać wodę, energię, gaz i książki, by uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczyć na nie tylko wakacyjne przyjemności. Aby uatrakcyjnić spektakl, wykorzystaliśmy różne formy przekazu- słowo, piosenkę, prezentacje multimedialne, efekty dźwiękowe. Korzystaliśmy z pomocy - oprawę muzyczną przygotowała pani W. Rokita, natomiast efekty dźwiękowe i prezentacje pan R. Magiera. Serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

XII POWIATOWY KONKURS MŁODEGO AKTORA

KONKURS MŁODEGO AKTORA

„A w teatrze wszystko inaczej.
Tu naprawdę żyje to, na co patrzą."

  25.03.14 r. uczennice klasy IIIC Gimnazjum im. S. Batorego w Lipsku-Zuzanna Orpik i Sylwia Nieścier wzięły udział w konkursie organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie. Uczestnicy mieli do pokonania trzy etapy zmagań:
  a) indywidualną prezentację sceniczną, a w tym roku mile widziane były teksty tematycznie związane z 70. rocznicą wybuchu powstania warszawskiego,
  b) zadanie aktorskie,
  c) zespołową prezentacje teatralną.

  Poziom konkursu należy ocenić jako bardzo wysoki. Uczniowie gimnazjum wykazali się wieloma umiejętnościami, których nie powstydziliby się zawodowi aktorzy zasiadający w jury. Tym bardziej cieszy fakt, iż Sylwia Nieścier zdobyła wyróżnienie. Serdeczne gratulacje!

B. Mucha

Więcej artykułów…

Statystyki

Odsłon artykułów:
1402663

Ogląda nas

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.