Pierwszy występ już za nami

"Żeby zdrowym być..."

  Kółko „Teatralka" przygotowało i zaprezentowało inscenizację „Żeby zdrowym być...". Jak wskazuje tytuł, spektakl zachęca do zdrowego trybu życia i wszystkiego, co się z tym wiąże, a więc higieny, zdrowego jedzenia, a także uprawiania sportu. Przedstawienie obejrzeli uczniowie klas I – III. Powtórzymy je także dla przedszkolaków, bo o zdrowych nawykach powinniśmy przypominać zwłaszcza najmłodszym. Staraliśmy się uatrakcyjnić nasz występ, wprowadzając piosenki i elementy tańca. Czy nam się udało? Pozostawiamy ocenie widowni.

XII POWIATOWY KONKURS MŁODEGO AKTORA

KONKURS MŁODEGO AKTORA

„A w teatrze wszystko inaczej.
Tu naprawdę żyje to, na co patrzą."

  25.03.14 r. uczennice klasy IIIC Gimnazjum im. S. Batorego w Lipsku-Zuzanna Orpik i Sylwia Nieścier wzięły udział w konkursie organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie. Uczestnicy mieli do pokonania trzy etapy zmagań:
  a) indywidualną prezentację sceniczną, a w tym roku mile widziane były teksty tematycznie związane z 70. rocznicą wybuchu powstania warszawskiego,
  b) zadanie aktorskie,
  c) zespołową prezentacje teatralną.

  Poziom konkursu należy ocenić jako bardzo wysoki. Uczniowie gimnazjum wykazali się wieloma umiejętnościami, których nie powstydziliby się zawodowi aktorzy zasiadający w jury. Tym bardziej cieszy fakt, iż Sylwia Nieścier zdobyła wyróżnienie. Serdeczne gratulacje!

B. Mucha

Wiersze J.Tuwima

Wiersze J.Tuwima

  Szkolne koło „Teatralka" 4.03.14 r. zaprezentowało inscenizację utworów J. Tuwima. To pierwszy występ w nowym składzie. Wiersze zostały wybrane przez młodych aktorów nieprzypadkowo, zawierały pouczenia kierowane do sympatycznej widowni, czyli do uczniów klas I-III. Przypomnieliśmy wiersze znane i lubiane przez dzieci od wielu lat. I chociaż występującym towarzyszyła ogromna trema, dzięki ciepłemu przyjęciu przez widzów, występ można zaliczyć do udanych – debiut sceniczny za nami.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2395147

Ogląda nas

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.