Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów Młodszych w Taekwon-do

  Piotr Protasiewicz, Maciej Toczyłowski oraz Paweł Chomiczewski w dniu 19.03. wzięli udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów Młodszych w Taekwon-do, które odbyły się w hali MOSiR w Lublinie. Turniej ten stanowił również pierwszą eliminację do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

  Uczniowie zaprezentowali się świetnie. Zwłaszcza Piotr Protasiewicz, który wygrał konkurencję walk juniorów młodszych kategorii +70 kg! W tej samej kategorii startował Maciej Toczyłowski. Jemu po pokonaniu przeciwnika w ćwierćfinale, niewiele zabrakło do wygrania półfinału. Tym razem zajął trzecie miejsce. Trzeci z naszych reprezentantów - Paweł Chomiczewski startował tylko w układach formalnych stopni uczniowskich. Niestety nie udało mu się awansować do strefy medalowej.
Dzięki zwycięstwu Piotr Protasiewicz zapewnił sobie udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, które odbędą się w maju w Nowej Rudzie.

  Mamy nadzieję, że również Maciej i Paweł uzyskają kwalifikacje podczas drugiej eliminacji do Mistrzostw Polski, która odbędzie się 16.04. w Dąbrowie Białostockiej.

Turniej finałowy

  W dniu 7.11. odbył się w Dąbrowie Białostockiej finałowy turniej tegorocznej edycji Profesjonalnej Ligi Taekwon-do. Wśród 171 uczestników z siedmiu klubów północno-wschodniej Polski bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie ZSS reprezentujący barwy PST "Ko-Dang" Lipsk. Najlepszy wynik uzyskał Paweł Chomiczewski, który wywalczył dwa złote medale, co przyczyniło się do wygrania przez niego całej tegorocznej klasyfikacji juniorów PLT.
  Nasi medaliści w poszczególnych kategoriach:

 1.  kadet młodszy - Karina Fiedorowicz (złoto), Jakub Jarmusik (srebro), Wiktoria Kaziukiewicz (brąz);
 2. kadet starszy - Angelika Wilczyńska (srebro);
 3. młodzik - Krzysztof Boguszewski (złoto);
 4. junior - Paweł Chomiczewski (2x złoto), Maciej Toczyłowski (2x brąz).

Ponadto w turnieju udział wzięli:

 • Kamil Borodziuk;
 • Gabriela Chomiczewska;
 • Pola Protasiewicz;
 • Kinga Kasjan;
 • Sebastian Sobolewski;
 • Aniela Zielepucha;
 • Paweł Zieziula;
 • Julia Jamrozik.

 

Taekwon-do

Taekwon-do

  W ubiegłym roku nasi zawodnicy uczący się w ZSS startowali m.in. w XVIII Mistrzostwach Podlasia, Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz Profesjonalnej Lidze Taekwon-do. Na wyróżnienie zasłużyli Gabriela Chomiczewska (zwycięstwa w turniejach Profesjonalnej Ligi Taekwon-do i Mistrzostwach Podlasia), Paweł Chomiczewski (zwycięstwa w turniejach Profesjonalnej Ligi Taekwon-do i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików), Piotr Protasiewicz (zwycięstwa w turniejach Profesjonalnej Ligi Taekwon-do, Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz Mistrzostwach Podlasia) oraz Kamil Borodziuk (zwycięstwa w turniejach Profesjonalnej Ligi Taekwon-do i Mistrzostwach Podlasia). Nasz klub na wymienionych wydarzeniach z powodzeniem reprezentowali również Dominika Dobrowolska, Maciej Toczyłowski, Kinga Kasjan, Pola Protasiewicz, Mateusz Boruch, Krzysztof Boguszewski, Kacper Myśliwski oraz Kacper Charyton.

Turniej w Bartoszycach

  22.02. startem na turnieju w Bartoszycach zainaugurowaliśmy kolejną edycję Profesjonalnej Ligi Taekwon-do.
  Liga powstała w ubiegłym roku. Skupia zawodników, trenerów i sędziów trenujących taekwon-do w Bartoszycach, Białymstoku, Dąbrowie Białostockiej, Jabłonnej, Legionowie, Lipsku oraz Pruszczu Gdańskim. Liga ta stanowi uzupełnienie kalendarza zawodów Polskiego Związku Taekwon-do. Juniorom daje możliwość stoczenia dodatkowych pojedynków, młodzikom rozpoczęcia przygody z konkurencją walki sportowej, a młodszym dzieciom pozwala zasmakować rywalizacji sportowej i związanych z nią pozytywnych emocji. Startujący walcząc w konkurencjach przygotowanych przez organizatorów mają szansę zdobycia medali oraz zbierają punkty do klasyfikacji generalnej ligi. W czasie jednej edycji odbywają się trzy turnieje, a podczas ostatniego zawodnicy z najwyższą liczbą punktów w swoich kategoriach wiekowych otrzymują dodatkowe nagrody.
  W niedzielnych zawodach wzięło udział blisko 200 uczestników. Uczniowie ZSS w Lipsku spisali się świetnie. Medale zdobyli:

 • złote: Kamil Borodziuk (kl. V SP) i Paweł Chomiczewski (kl. I gim),
 • srebrny: Karina Fiedorowicz (kl. II SP),
 • brązowy: Pola Protasiewicz (kl. IV SP) i Paweł Chomiczewski (kl. I gim).

Kilka zdjęć z zawodów

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435942

Ogląda nas

Odwiedza nas 102 gości oraz 0 użytkowników.