Witajcie!

  Rozpoczął nam się miesiąc maj. Kościół czci w nim w sposób szczególny Maryję, mamę naszego Zbawiciela. To ona wypełniała wolę Pana Boga we wszystkim: nosiła Jezusa pod swoim sercem, wyruszyła w trudną podróż do Betlejem, urodziła Go w grocie, a nie w pięknym i wygodnym domu, karmiła Go, opiekowała się Nim. Uczyła tego, czego i nas uczą nasze mamy: chodzić, mówić, modlić się, pomagać w domu… Towarzyszyła Mu w dorastaniu. Jak każda mama, kochała Go ponad wszystko.

Jezus uczynił Maryję naszą Mamą. Ona teraz opiekuje się każdym z nas, także tobą. Jest przy tobie, by prowadzić cię coraz bliżej Jezusa, pomagać ci w twoich dobrych planach. Towarzyszy ci, tak jak dwa tysiące lat temu Jezusowi – w nauce, w odpoczynku, w domu, w szkole, w kościele. Wszędzie, gdzie przebywasz, możesz prosić Ją o pomoc.

Masz w Maryi najlepszą Mamę. Jednak dzięki Bożemu wybraniu i postanowieniu jest Ona kimś jeszcze więcej… Jest naszą Królową i Królową całego świata. Przyjęcie łaski, którą Bóg Ją obdarował, wyróżnia Maryję spośród wszystkich ludzi.

Warto, byście o tym pamiętali.

Maj  to miesiąc Maryi- mamy i królowej.  Możesz Maryję czcić i kochać również przez to, jak odnosisz się do własnej, ziemskiej mamy. Staraj się okazywać jej miłość: pomagaj w domu, wyręczaj ją w obowiązkach, starannie wykonuj swoje zadania domowe i szkolne. W swojej mamie kochaj najlepszą Mamę i wzór dla nas wszystkich – Maryję.

Majowe zadania dla Ciebie:

  1. Posłuchaj litanii, którą Kościół modli się w tym miesiącu:

 https://www.youtube.com/watch?v=bgQmgiQGDsU

  1. Ułóż puzzle, by przypomnieć sobie obraz Maryi z naszego kościoła:

https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=22009d46586b

  1. Dowolną techniką wykonaj obrazek przedstawiający Maryję- jako mamę lub królową. Możesz go namalować w zeszycie lub na kartce z bloku.  Zdjęcie/scan obrazka wyślij mi pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Na pracę czekam do 15 maja 2020 r.

Niech Maryja- najlepsza Mama i Królowa ma Was w swojej opiece!

A.Boruch